Kariera w MLM? Poznaj opinie ekspertów

iStock_000019226811Small (1)

Marketing wielopoziomowy nie może pochwalić się w pełni dobrą prasą. Negatywne komentarze pochodzą przede wszystkim od tych użytkowników, którzy poświęcili temu biznesowi zbyt mało czasu i uwagi, przez co nie udało im się wypracować żadnych przychodów. Z pomocą mogą przyjść eksperci, którzy mają do czynienia z marketingiem sieciowym od wielu lat, dzięki czemu stał się ich sposobem na życie. Udzielili oni komentarza na łamach strony http://gszymanski.pl/opinie-o-mlm-porady-ekspertow/ i podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat osiągnięcia kariery w systemie MLM.

Nie traktuj tego jako chwilowej przygody!

Wszyscy fachowcy są zgodni: MLM nie jest biznesem, który natychmiast wygeneruje dla Ciebie zyski. To system wymagający pełnego zaangażowania oraz poświęcenia dużej ilości czasu. Niektórzy uczestnicy tego systemu postawili wszystko na jedną kartę i poświęcili całą swoją karierę zawodową, aby móc w pełni poświęcić się nauce marketingu wielopoziomowego. Dzisiaj pełnią oni rolę team liderów, którzy miesięcznie inkasują tyle, ile w pracy zarobiliby przez pół roku.

Oczywiście nikt nie wymaga od Ciebie zwolnienia się z pracy, ponieważ nikt nie zapewni Cię, że MLM stanie się Twoim stałym źródłem finansowym. Jeśli jednak myślisz o tym biznesie na poważnie, musisz wykorzystywać każdą wolną chwilę, aby doskonalić się, poszerzać wiedzę, poznawać tajniki marketingowe. Kilka lat temu było głośno o najmłodszym menedżerze MLM, który w wieku 19 lat wypracował prawie 50 tysięcy złotych obrotów w skali miesiąca i zarządzał pracą ponad 800 osób. Żeby to osiągnąć, poświęcił swój czas, naukę w liceum oraz życie towarzyskie. Eksperci przekonują, że pierwsze zyski powinny pojawić się przed upływem roku od rozpoczęcia działalności w systemie.

Znajdź dobrą firmę i team lidera!

Wyboru firmy powinniśmy dokonać w sposób perspektywiczny. Nie musi posiadać ona wieloletniej tradycji. Ważne, żeby zapewniała możliwości rozwoju swoim współpracownikom oraz oferowała uczciwy i korzystny program partnerski, czyli wysoki procent prowizji od każdej sprzedaży.

Według ekspertów bardzo istotna jest też decyzja o wskazaniu team lidera. Jest to osoba, która zarządza danym zespołem, posiada opracowany system działania i osiągania zysków oraz dysponuje na tyle dużym doświadczeniem i wiedzą, że jest w stanie dzielić się nimi z innymi. Team lider jest ważny szczególnie na początku startu w MLM. Krok po kroku instruuje jak zacząć, co należy robić i co obejmuje plan działania. My oczekujemy od niego zaangażowania i poświęcenia nam uwagi, a po naszej stronie stoi gotowość do współpracy i chęć rozwijania się u jego boku. Na takiej wzajemnej współpracy już wielu zespołom udało się wygenerować naprawdę wysokie obroty.

Ciągle zdobywaj umiejętności i poszerzaj wiedzę!

Nawet jeśli na naszym koncie pojawią się pierwsze złotówki, nie powinniśmy poprzestawać w zgłębianiu kolejnych tajników. Na początek wystarczą sprawdzone poradniki i doświadczenie team lidera. Następnie można pomyśleć o uczestnictwie w branżowych szkoleniach.

To od nas zależy jaką formę udziału wybierzemy. Jeśli dysponujemy czasem i budżetem, na pewno warto zapisać się na kurs prowadzony przez specjalistę w dziedzinie MLM. Jest to okazja do zapoznania się z cennymi wskazówkami, a także nawiązania mnóstwa kontaktów zawodowych. Popularne są również webinary, które odbywają się znacznie częściej i zwykle są darmowe. Wystarczy jedynie około godzina czasu i połączenie z Internetem, żeby dowiedzieć się kolejnych informacji, ciekawostek i porad z zakresu marketingu wielopoziomowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *