Kilka sprawdzonych metod na dotarcie do nowych klientów

ssonlinepromo

Nowi klienci dla firmy – to nowe, dodatkowe pieniądze, uzyskane z kontaktów z takimi klientami. Jeśli zajmujemy się sprzedażą, nowy klient dostarcza zysków ze sprzedaży. Jeśli usługami, lub produkcją, także i w tym wypadku nowy klient – to „nowe” pieniądze dla firmy. Tym bardziej gdy będzie zadowolony, zapewne zechce jeszcze wrócić i być może ściągnąć znajomych. Oczywiście, każda inwestycja w firmę może przysporzyć jej zysków nie tylko od nowych klientów – choć przecież inwestycje do tego się właśnie sprowadzają – aby pozyskać nowych klientów.

Profesjonalne usługi fotograficzne dla każdego

Profesjonalne zdjęcia robimy sobie nie tylko do dowodu osobistego i nie tylko okazjonalnie. Właściwie to „byle kiedy” można wejść do zakładu fotograficznego i poprosić o zrobienie profesjonalnego zdjęcia. Niemożliwe? Ale dlaczego? Że niby dziś każdy ma „pod ręką” własny – często doskonały – aparat fotograficzny w telefonie?

Może i jest to prawdą. Być może także robienie tzw. selfie jest jakąś postępująca modą, jednak profesjonalne zdjęcie może zrobić tylko osoba stojąca naprzeciwko nas i oczywiście znająca się na rzeczy. Np. zdjęcia ślubne. Przecież państwo młodzi zapewne także posiadają aparaty w komórkach (i to niejednokrotnie doskonałe), dlaczego zatem zamawiają ślubne zdjęcia u profesjonalnego fotografa?. Tak samo jest z albumami rodzinnymi.

Możemy zrobić je sami? Naturalnie. Ale nie będą one takie – jak z zakładu fotograficznego. A przecież chodzi o to, aby takie zdjęcia przetrwały dziesiątki lat, ponieważ dana sytuacja (ze zdjęcia) już się nie powtórzy. Uwieczniamy swoje życiowe zdarzenia i chcemy, aby były jak najlepszej jakości.

Albumy rodzinne i nie tylko

Jak to fajnie siąść tak po latach i przeglądać sobie zdjęcia, które kiedyś zrobiliśmy. Zapewne każdy ma w domu taka kolekcję zdjęć i stara się trzymać je w warunkach, które nie będą mogły im w jakikolwiek sposób zaszkodzić. Bo trzeba pamiętać, że zdjęcia na papierze z czasem mogą blaknąć. Dlatego już dziś warto zainteresować się profesjonalnie wykonanym nie tylko zdjęciem, ale także np. albumem do jego przechowywania. Ciekawym rozwiązaniem mogą być też Foto-Książki Szczecin.

Trzymanie zdjęć cyfrowych na kartach pamięci może i jest jakimś sposobem, ale nie zawsze trafionym. Technologia cyfrowa daje takie możliwości, ale nie jest niezawodna. Karta pamięci może się zepsuć (zalana np. wodą), może zaginąć (bo jest przecież maleńka) itp. A zdjęcia wykonane na papierze pozostaną nie tylko z nami, ale także z przyszłymi pokoleniami.

Nowi klienci w firmie – jak ich zdobyć?

Najlepiej tzw. „powrotem do przeszłości” – czyli udowodnieniem ewentualnemu klientowi, że wykonując odbitkę papierową (w cyfrowej jakości), będzie miał ją „zawsze na oku”, oraz taka odbitka dostarczy mu codziennie nowych wzruszeń i sprawi, że poczuje się jak ktoś, kto właśnie przeszedł do historii i ta historia zapamięta go na zawsze. Poza tym przy dużej konkurencji warto pomyśleć o różnego rodzaju promocjach, czy nawet obniżkach cen. Klienci to lubią.

1 komentarz

  1. Adam pisze:

    Nie ma rzeczy niezawodnych. Oczywiście, że karty pamięci mogą czasem się zepsuć ale zawsze można z nich odzyskać dane. Z resztą warto robić kopie zapasowe i to nie tylko w przypadku zdjęć ale także innych plików.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *