Klamki antybakteryjne – hit czy kit?

Drobnoustroje chorobotwórcze są dla nas coraz bardziej niebezpieczne. Nowe szczepy bakterii szybko uodparniają się na antybiotyki i z roku na rok trudniej jest znaleźć na nie leki. W walce z nimi najważniejszą kwestią jest higiena dłoni. Powinniśmy je myć mydłem i ciepłą wodą przez minimum pół minuty zawsze po powrocie do domu. W przestrzeni publicznej narażeni jesteśmy bowiem na ich obecność na każdym kroku. W wielu miejscach pojawiają się ostatnio klamki, które pokrywa się specjalistyczną powłoką antybakteryjną. Czy jest to skuteczne rozwiązanie i jak długo działa taka ochrona?

Skuteczność jonów srebra w walce z mikroorganizmami chorobotwórczymi

Nowoczesna powłoka antybakteryjna na klamkach opiera swoje działanie na opóźnionej dyfuzji substancji czynnych w połączeniu z jonami srebra. Na powierzchniach organicznych eliminuje ona proces mnożenia się bakterii oraz pleśni, które są dla nas niebezpieczne. Dwadzieścia cztery godziny po nałożeniu takiej powłoki obserwuje się zmniejszenie ilości bakterii aż o 97%. Pomiędzy kolejnymi cyklami czyszczenia bakterie mnożą się więc znacznie wolniej i mniej nam zagrażają.

Powłoka z jonami srebra może być stosowana na powierzchniach malowanych na mokro, proszkowo, jak również galwanizowanych. Dzięki temu istnieje możliwość wyboru spośród wielu pięknych modeli klamek oraz klamek okiennych. Coraz częściej taką powłoką kryte są także poręcze.

Klamki antybakteryjne w miejscach publicznych dla bezpieczeństwa

W przestrzeni publicznej, korzystając z miejskich toalet, dworców, odwiedzając sklepy, galerie handlowe, biurowce, czy nawet lekarza, nigdy nie mamy pewności, kto dotykał klamki przed nami i czy na pewno umył dłonie po wyjściu z toalety. Dlatego właśnie klamki pokryte powłoką antybakteryjną znajdują swoje zastosowanie głównie w takich miejscach. Mogą być stosowane również w szkołach, przedszkolach, hotelach i pensjonatach. Coraz częściej osoby prywatne kupują tego typu klamki do swoich domów w trosce o bezpieczeństwo najbliższych i swoje.

Gdzie można kupić klamki antybakteryjne z jonami srebra?

Obecnie tylko jedna firma oferuje w naszym kraju krycie swoich klamek nowoczesną powłoką antybakteryjną. FAM zajmuje się produkcją seryjną klamek różnego rodzaju, zapewniając przy tym szeroki wybór praktycznych rozwiązań. Jako jeden z nielicznych producent wykorzystuje aż cztery materiały do produkcji swoich klamek – cynk, aluminium, tworzywa sztuczne oraz magnez. Pokrywa warstwą jonów srebra i substancji czynnych powierzchnie malowane na mokro, farbą proszkową oraz galwanizowane. Te ostatnie występują w sklepie producenta w różnych wersjach – patyna, satyna, nikiel, nikiel szczotkowany i wiele innych.

Firma FAM umożliwia składanie zamówień indywidualnych, ale dostarcza również swoje produkty na masową skalę do hurtowni i sieci sklepów. Klienci chętnie wybierają popularne klamki z kilku serii, które nazywane są tak jak planety – Jupiter, Neptun lub Venus. Dzięki stosowaniu technologii CNC istnieje możliwość szybkiej produkcji klamek na masową skalę oraz krycia ich skuteczną powłoką antybakteryjną.

Sprawdź ofertę klamek antybakteryjnych w serwisie https://fam-to.pl/pl/9676-2/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *