Instagramowe trendy w 2020 roku

W ciągu ostatnich kilku lat Instagram wyrósł na wiodącą platformę społecznościową. Ten popularny serwis ze zdjęciami niektórzy traktują jako formę spędzania wolnego czasu i podzielenia się ciekawymi zdjęciami, dla innych jest to jednak także doskonały pomysł na zarabianie pieniędzy. Jak budować swój profil na Instagramie, aby przyciągać followersów i zwiększać swoje możliwości zarobkowe?

Instagram, podobnie jak inne serwisy społecznościowe nieustannie się zmienia i modyfikuje. Stale zmieniają się też algorytmy tego serwisu, które mocno ucinają użytkownikom zasięgi. Z tego też względu obecnie trzeba się o wiele mocniej natrudzić, niż jeszcze kilka lat temu, aby trafić do sporego grona odbiorców, którzy mogą stać się naszymi obserwatorami. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje działania są zgodne z aktualnymi instagramowymi trendami, zobacz najpopularniejsze hashtagi i spróbuj wykorzystać je w swojej codziennej działalności na własnym profilu.

Pamiętaj o podstawach

Aby profil na Instagramie sukcesywnie zwiększał liczbę followersów, powinien być prowadzony systematycznie i regularnie. Nie wystarczy wrzucenie zdjęcia raz na jakiś czas. Trzeba zadbać o to, by profil tętnił życiem. Zdjęcia nie mogą być tez przypadkowe, kiepskiej jakości czy bez przemyślanego tematu. Warto stawiać na ciekawe fotografie, które faktycznie mogą przyciągnąć obserwatorów. Zdjęcia na Instagramie powinny być właściwie oznaczone hasztagami, czyli specjalnymi słowami kluczowymi, które pozwalają grupować pojawiające się na Instagramie posty oraz zwiększać ich zasięgi. Pamiętajmy, aby wszystkie hasztagi były właściwie zapisane. Przede wszystkim, nie można używać spacji między słowami ani pomiędzy znakiem # i pierwszym słowem. Hasztag musi pasować do tego, co znajduje się na zdjęciu, ale jednocześnie sprawiać naturalnie dodanego. Jeśli wrzucamy zdjęcie, na którym znajduje się jakiś produkt, dobrze jest oznaczyć firmę. Wtedy post wyświetli się wszystkim obserwatorom profilu firmowego.

Nieustannie śledź trendy i nowości

Jeśli ktoś regularnie prowadzi swój profil na Instagramie, a następnie zarzuca tę działalność, po pewnym czasie będzie musiał zaczynać wszystko od zera. Przede wszystkim, z biegiem czasu zmieniają się zasady funkcjonowania serwisu, polityka dotycząca umieszczania reklam, a także wiele innych czynników. Jeśli nie będziemy na bieżąco, będziemy dużo w tyle za innymi. Nawet, jeśli prowadzimy Instagram czysto hobbystycznie, warto zajrzeć do rankingów najpopularniejszych hasztagów oraz aktualnych informacji dotyczących zmian w funkcjonowaniu Instagrama. O własnym profilu powinny pamiętać w szczególności firmy, które chcą promować swoją markę na wielu płaszczyznach i wśród potencjalnych klientów. Instagram daje niemal nieograniczone możliwości. Im więcej obserwujących, tym więcej szans na zarabianie na profilu. Wiele aktualnych gwiazd Instagrama zaczynało kiedyś od kilkunastu czy kilkudziesięciu followersów. A teraz mają ich miliony. Warto korzystać z takich dobrych przykładów, gdyż są prostym przepisem na sukces w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *