Klasyfikacja budynków

office2

Podczas poszukiwań powierzchni do wynajęcia napotykasz się na oznaczenia klas budynków? Zastanawiasz się, czym się różni symbol B od C? Nie jesteś pewny, czy warto wybrać budynek klasy A? Wyjaśniamy, na czym polega różnica między tymi klasami, i na co warto zwrócić uwagę podczas poszukiwania powierzchni biurowej do wynajęcia.

Klasa A

Taką klasą charakteryzują się budynki o najwyższym standardzie na rynku. Przede wszystkim posiadają najlepszą infrastrukturę techniczną. Są również najlepiej zaprojektowane i wyróżniają się dobrym wyglądem z zewnątrz. Charakteryzują się dogodną lokalizacją i skomunikowaniem z okolicą. Jednocześnie wynajem budynków klasy A wiąże się z wysoką ceną. Często można znaleźć modyfikacje A+ lub A++, które oznaczają jeszcze lepszy standard.

Klasa B

Budynki klasy B charakteryzują się niższym standardem od tych klasy A. Mimo tego, że mają gorszą infrastrukturę techniczną, są pożądane przez najemców. Można je dostać w niewygórowanej cenie, a jeśli mają dobrą lokalizację, to po renowacji często osiągają klasę A. Z reguły budynki klasy B są dobrze utrzymane i są zarządzane na wysokim poziomie. Tutaj również można się spotkać z pewnymi modyfikacjami, na przykład z klasą B-.

Klasa C

To zdecydowanie najniższa klasa budynków oraz powierzchni biurowych. Zazwyczaj mają słabsza infrastrukturę techniczna, nieciekawą lokalizację i niższy standard wykończenia. Budynki klasy A często mają powyżej 20 lat. Można spróbować je wyremontować, jednak przestarzała technologia budowy i nieatrakcyjność architektoniczna sprawia, że trudno podnieść ich klasę. W efekcie mają one najniższe czynsze ze wszystkich budynków.

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę?

Jeśli interesuje cię wynajem biur, Warszawa jest miastem pełnym ofert budynków biurowych należących do wszystkich trzech klas. Równie duży wybór dotyczy innych miast Polski, takich jak Poznań, Wrocław, Łódź, Gdańsk czy Kraków. Pamiętaj jednak, by przy wyborze biura do wynajęcia wziąć pod uwagę komfort pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *