Wypożyczalnia aut – radzimy, w którą grupę klientów celować

car-rental-lot

Posiadając wypożyczalnię aut warto zastanowić się, w która grupę klientów skierować swoje usługi. Od tego zależeć będzie, jakie samochody będziemy wynajmować. Ktoś może preferować same limuzyny (np. wynajem limuzyn na wesela, śluby itp.). jednak, czy aby będziemy mieć dość klientów, żeby utrzymać naszą wypożyczalnię? Jest takie przysłowie mówiące o tym, że najbogatszy człowiek na świecie sprzedaje lizaki.

Stawia on więc na ilość

Przy wypożyczalni samochodów tak się nie da. Oczywiście – ilość będzie jak najbardziej pożądana, jednak bez jakości usług się nie obejdzie. Generalnie każda wypożyczalnia samochodów jeśli chce mieć dużo klientów, powinna stawiać przede wszystkim na jakość swych usług. Klient, który chce wynająć auto – jeśli już tego dokona, a jakość będzie mu odpowiadać – zapewne szybko wróci i skorzysta z usług kolejny raz.

Kto i komu wypożycza samochody?

W dzisiejszych czasach, praktycznie każdy. Często jest tak, że lepiej opłaca się wypożyczyć auto, niż utrzymywać je przez cały czas jego eksploatacji. Oczywiście, w razie wynajmu auta, najemca musi spełnić kilka warunków, jednak nie są to aż tak wielkie obostrzenia, które nie dałoby się spełnić. Naturalnie – trzeba posiadać prawo jazdy – to nie ulega wątpliwości i raczej nikt nie wypożyczy samochodu osobie, która takich uprawnień nie ma.

Kolejną prawidłowością, jest pełna zdolność do czynności prawnych, (osobom ubezwłasnowolnionym samochodów się raczej nie wypożycza) oraz oczywiście podanie swoich danych zgodnych z prawdą. Raczej, także nie powinno się toczyć żadne postępowanie w sądzie przeciwko najemcy, ale kto to sprawdzi? To właśnie najemca (osoba chcąca wypożyczyć auto) własnoręcznym podpisem gwarantuje, że wszystko co podpisał jest zgodne z prawdą. I właściwie to wszystko. Samochód można wynająć. Oczywiście – jest jeszcze kwestia pieniędzy, ale jeśli idzie się do wypożyczalni, to chyba bierze się je ze sobą?

Których klientów preferować przy wypożyczaniu aut?

Najlepiej mieć w swojej flocie różne marki samochodów. Także powinno się mieć różne ich wielkości. Często jest tak, że klienci wypożyczają samochody na dłuższy okres czasu i po prostu np. dojeżdżają nimi do pracy. Zdarzają się też klienci, którzy potrzebują auta na zakupy (robią je np. raz w miesiącu). Generalnie – czym większa różnorodność, tym większa możliwość ewentualnego zarobku. Mając na „stanie” jedynie luksusowe limuzyny, prawdopodobnie minimalizujemy ten zarobek. Takie luksusowe auta oczywiście są wypożyczane, jednak znacznie rzadziej, niż „zwykłe miejskie”. Warto również zastanowić się nad ewentualnymi promocjami, oraz naturalnie porządną reklamą.

Kwestia polecenia firmy zależy już od zadowolonych klientów. Oby było ich coraz więcej. Ale to zadowolenie jest zależne bezpośrednio od właściciela wypożyczalni. Często zdarza się tak, że klient po prostu zapomni oddać auta, lub spóźni się o jakiś nieprzewidziany czas. Nie można od razu karać go finansowymi sankcjami, ponieważ być może i zapłaci, ale już do nas nie wróci. I na pewno nas nie poleci innym.

Poradnik nadesłał portal oferujący wynajem aut Lublin – dziękujemy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *