Nowinki kosmetyczne – czego jeszcze nie wiesz o makijażu permanentnym?

Nowoczesna kosmetologia i medycyna estetyczna oferują szereg możliwości poprawienia swojego wyglądu nie tylko na kilka chwil, ale również na wiele miesięcy. Wśród zabiegów, które cieszą się sporą popularnością, warto wymienić makijaż permanentny. Jest efektowny, bardzo długotrwały, a jednocześnie dosyć bezproblemowy w wykonaniu. Jeśli boisz się zabiegów, które poważnie ingerują w skórę, makijaż permanentny może być dla Ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Makijaż permanentny pod wieloma względami przypomina tatuaż i ma podobna technikę wykonania. Za pomocą specjalnych, niewielkich igiełek wprowadza się pod skórę barwnik, który uwydatnia kolor, zmienia optycznie kształt różnych części twarzy, podkreśla urodę. Makijaż permanentny najczęściej stosowany jest w postaci kresek na powiekach, wypełnienia i polepszenia kolorytu ust, a także linii brwi. Za każdym razem powinien być wykonywany przez doświadczonego specjalistę. Jest bowiem robiony na twarzy, która zawsze jest widoczna i która powinna prezentować się nienagannie.

Czy makijaż permanentny jest bezpieczny?

Wiele osób obawia się makijażu permanentnego ze względu na jego trwałość. Jeśli coś nie wyjdzie, trzeba będzie z nim chodzić przez długi czas. Jeśli jednak wykona go specjalista, nie powinniśmy mieć żadnych problemów. Makijaż permanentny wykonywany jest za pomocą barwników, które są obojętne dla naszego zdrowia, nie wywołują żadnych podrażnień ani uczuleń. Nie wchodzą w reakcję ze skórą, można więc mieć pewność, że będą dobrze wyglądały. Warto jednak pamiętać, że na pierwsze efekty trzeba będzie poczekać. Tuz po wykonaniu skóra może być mocno podrażniona, opuchnięta, pojawią się maleńkie strupki, całość będzie się łuszczyć. Dlatego też ważna jest odpowiednia pielęgnacja i cierpliwość. Im lepiej będziemy dbać o te partie ciała, w których znajdują się barwniki, tym szybciej zaczną się one prezentować dokładnie tak, jak tego oczekujemy.

Kto wykonuje makijaż permanentny?

Makijaż permanentny jest wykonywany przez doświadczone linergistki bądź tatuażystów. Jeśli chcemy mieć pewność, że wszystko będzie w absolutnym porządku, warto zaufać specjalistom z doświadczeniem, kwalifikacjami i umiejętnościami. Dobre studio tatuażu Szczecin to najlepsze rozwiązanie dla mieszkańców miasta, którzy szukają świetnie wykonanego makijażu permanentnego. W poszukiwaniu właściwego studia nie kierujmy się ani kwestią ceny, ani tez terminów oczekiwania. W dobrym studiu terminy mogą być dłuższe, za to możemy mieć pewność, że usługa zostanie wykonana na najwyższym poziomie. Jeśli interesuje Cię makijaż permanentny Szczecin, sprawdzaj również opinie na temat konkretnych wykonawców. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek negatywne opinie, warto zastanowić się, czy w ręce takich nie do końca specjalistów chcemy powierzać naszą twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *