Kredyt online – czy dostępny również dla małych przedsiębiorstw?

1 (2)

W dzisiejszych czasach wiele spraw bez problemu można załatwić w sieci, bez wychodzenia z domu czy z siedziby firmy. Nie inaczej jest w przypadku kredytów i pożyczek, które oferowane są zarówno przez banki, jak i przez pozabankowe instytucje finansowe. Jeśli potrzebujemy gotówki, warto sprawdzić ofertę online, gdyż jest ona zwykle o wiele bardziej korzystna niż oferta stacjonarna.

W przypadku kredytów na firmę nie zawsze jest możliwość zaciągnięcia zobowiązania wyłącznie online. Wszystko zależy od polityki konkretnego banku i jego zasad udzielania kredytów. Najłatwiej powinno być w przypadku kredytu w banku, w którym mamy konto firmowe. Jeśli mamy dostęp do bankowości elektronicznej, zwykle bez problemu z własnego panelu możemy wnioskować o kredyty, pożyczki czy limity w koncie. Bank nie ma problemu z rozpatrzeniem takiego wniosku, gdyż ma dostęp do informacji finansowych i widzi, jakie są przychody i obroty firmy, a także, czy odprowadza ona wszystkie zobowiązania do ZUS i urzędu skarbowego.

Dobra analiza ofert to podstawa udanej decyzji pożyczkowej

konsolidacja kredytówW przypadku innych banków, w których nie mamy firmowego konta, sytuacja może wyglądać różnie. Niektóre banki umożliwiają wzięcie kredytu online, inne natomiast pozwalają na składanie wniosków online, ale i tak trzeba wybrać się do oddziału i dostarczyć wszelkie niezbędne dokumenty czy podpisać umowę. Choć jest to czasochłonne, czasem jest to rozwiązanie korzystne. Zdarza się, że obce banki mają o wiele lepszą ofertę dla klientów firmowych niż ten bank, w którym mamy konto. Zanim więc zaciągniemy jakiekolwiek firmowe zobowiązanie, warto bardzo dobrze poznać ofertę różnych banków, przejrzeć parametry i zasady udzielania kredytów czy pożyczek. Jeszcze lepiej jest skorzystać z usług doradcy finansowego, który potrafi profesjonalnie ocenić, czy dana oferta jest dobra, czy lepiej trzymać się od niej z daleka.

W firmach pozabankowych spora oferta dla klientów firmowych

Oprócz kredytów bankowych, bardzo popularne także wśród firm są pożyczki bez BIK. Można je otrzymać w wielu firmach pozabankowych, które oferują nie tylko szybkie chwilówki, ale również dosyć wysokie pożyczki ratalne. Dla firm jest to nawet kilkaset tysięcy złotych, których spłatę rozkłada się nawet na kilkadziesiąt rat. Dzięki temu comiesięczna spłata nie obciąża nadmiernie firmowego budżetu. Aby otrzymać pozabankowy kredyt na firmę, można wiele formalności załatwić przez internet. Jednak, w odróżnieniu od szybkich i niewysokich chwilówek, duże pożyczki na firmę nie są udzielane jedynie na dowód. Właściciel firmy musi dostarczyć informacje o sytuacji finansowej firmy, w przeciwnym razie jego wniosek może być odrzucony. Podobnie, jak w przypadku banków, pożyczki pozabankowe dla firm można uzyskać zarówno online, jak i stacjonarnie. Wybór konkretnej oferty zależy od indywidualnych potrzeb pożyczkobiorcy oraz od tego, czy w okolicy jego firmy jest siedziba wybranej firmy pożyczkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *