3 krępujące dolegliwości – co warto wiedzieć?

Ciała mogą być dość krępujące: trochę obrzydliwe, śmierdzące, głośne i wymykające się spod kontroli. I, o ile możemy ufać naszemu lekarzowi ogólnemu, może być trochę trudne, aby umówić się na wizytę z pytaniem „Czuję swędzenie” lub „A co z hemoroidami?” Przybliżyliśmy się do niektórych z bardziej kłopotliwych dolegliwości i chorób, które mogą powodować, że się trzęsiesz, aby ujawnić, co może je powodować i co możesz zrobić, aby je rozwiązać.

Oczywiście tutaj podaje się zwykłe zastrzeżenie: nie są to wyczerpujące informacje medyczne, a niektóre krępujące objawy mogą być oznaką poważnej choroby leżącej u podstaw. Więc nawet jeśli może to być ból przysłowiowy, skonsultuj się z lekarzem, jeśli objawy nie ustąpią.

Zaparcia

Zaparcie, główny problem hemoroidów, występuje wtedy, gdy masz twarde, suche stolce – do tego występuje rzadko lub wymaga wysiłku. Istnieje wiele różnych przyczyn zaparć, w tym zmiana rutyny, dieta uboga w błonnik, niektóre leki, ciąża, wiek, choroba lub niewystarczająca ilość płynów lub ćwiczeń, chociaż może to być również objaw poważniejszych chorób, takich jak guzy.

Jak możesz to leczyć? Leczenie zaparć zależy od ich przyczyny, ale może obejmować zmianę diety, zwiększenie wysiłku fizycznego lub usunięcie zaparcia, potencjalnie poprzez lewatywy, środki zmiękczające stolec lub środki przeczyszczające.

Grzybica pachwiny

Grzybica pachwin to zaraźliwa grzybicza infekcja skóry, oficjalnie znana jako grzybica podudzi. Zwykle objawia się wysypką w okolicy pachwiny, głównie u mężczyzn, ale czasami u kobiet, i generalnie nie występuje na penisie, mosznie ani pochwie (jeśli masz tam swędzenie, może to być coś innego, np. infekcja przenoszona drogą płciową, więc upewnij się, że została ona sprawdzona). Przenosi się z człowieka na człowieka bezpośrednio poprzez kontakt ze skórą lub przez ręczniki, ubrania lub podłogi. Infekcje grzybicze rozwijają się w ciepłych, wilgotnych miejscach, więc obszary podatne na pot, takie jak fałdy skórne, są najbardziej prawdopodobnymi obszarami występowania grzybicy.

Jak możesz to leczyć? Grzybicę można leczyć za pomocą kremów przeciwgrzybiczych, ale bardziej uparte infekcje mogą obejmować doustne leki przeciwgrzybicze.

Hemoroidy

Hemoroidy zajmują trzecie miejsce na naszej liście, ponieważ często pojawiają się za numerem jeden. Ale poważnie, hemoroidy są świętym Graalem wstydliwych schorzeń ciała i występują w trzech różnych formach. Powstają, gdy przepływ krwi w naczyniach w odbycie i wokół niego jest utrudniony.

Hemoroidy wewnętrzne znajdują się w odbytnicy i są bezbolesne, ale mają tendencję do krwawienia, więc możesz je zauważyć, gdy znajdziesz rozmazanie krwi na papierze toaletowym. Wypadające hemoroidy również są wewnętrzne, ale bywają bolesne. Są spowodowane przez żyły przepychające się przez odbyt i wychodzące z ciała. Hemoroidy zewnętrzne przypominają twarde grudki pod skórą wokół odbytu.

Hemoroidy są spowodowane różnymi czynnikami, w tym zaparciami, ciążą, pracą fizyczną, siedzeniem na twardych powierzchniach przez dłuższy czas oraz czynnikami genetycznymi. Jak wygląda leczenie hemoroidów ? Głównym sposobem zapobiegania i leczenia hemoroidów jest unikanie zaparć. Dieta bogata w błonnik i dużo wody pomagają w wytwarzaniu miękkich ruchów jelit.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *