Kody kreskowe i ich praktyczne znaczenie.

Dzisiaj wiele osób zastanawia się, dlaczego kody kreskowe są tak praktycznie stosowane przez twórców wszystkich urządzeń. Jak się okazuje, nie jest to tylko i wyłącznie sprawa oznakowania samego produktu jednak w głębszym rozumieniu taka symbolika jest w stanie również dać nam możliwość zapisu wielu informacji, nawet jeśli na danym sprzęcie nie ma zbyt dużo wolnego miejsca. Można więc powiedzieć, że to właśnie dlatego bardzo często korzystamy z różnego rodzaju kodów kreskowych, które ograniczone są tylko i wyłącznie do iluś znaków jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że pierwsze trzy cyfry mogą mieć szczególne znaczenie dla konsumenta.

Początek ciągu cyfr w kodzie kreskowym to ważna informacja.

W tym wypadku dobrze jest przyjrzeć się właśnie temu początkowemu ciągowi cyfr, aby przekonać się z jakim krajem pochodzenia, mamy do czynienia. Jak się okazuje, jest to bardzo przemyślane rozwiązanie i nie da się ukryć, że kod kreskowy Chiny, pozwala nam łatwo stwierdzić, czy produkt został wyprodukowany właśnie w takim miejscu. To bardzo istotne dla osób, które poszukują drogiego sprzętu, a jednocześnie nie chcą nabyć podróbki, która może być łudząco podobne do markowego laptopa czy też innego sprzętu elektronicznego. Jak się okazuje wizualnie konsument, jest w stanie dać się oszukać jednak w momencie, gdy spojrzymy na kod kreskowy, będzie jednoznacznie wiadomo, że mamy do czynienia z oryginalnym produktem chińskim, zwłaszcza jeśli początek kodu kreskowego będzie zaczynał się od cyfry 690 lub też wyższy numer co oznacza, że towar został wyprodukowany w Chinach.

Odpowiedni sposób identyfikowania podróbek.

To właśnie poprzez zrozumienie kodów kreskowych jesteśmy w stanie lepiej radzić sobie z osobami, które chcą nas naciągnąć na droższy, ale niekoniecznie lepszy sprzęt, który imituje jedynie oryginał. To bardzo ważna informacja, która sprawia, że konsumenci są w stanie o wiele baczniej przyglądać się sprzedawcą i jednocześnie łatwiej identyfikować trefną podróbkę od wspomnianego już oryginału. W dzisiejszych czasach takie podejście wydaje się uzasadnione i nie da się ukryć, że w ten sposób jesteśmy w stanie kupować sprawdzony produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *