Karta na sport i kulturę – dlaczego warto wręczyć ją pracownikom?

Rolą benefitów pozapłacowych jest zwiększenie motywacji i zaangażowania pracowników. Chcąc zapewnić im maksimum zadowolenia, warto postawić na kompleksowe rozwiązania. Karta na sport i kulturę w jednym doskonale spełnia to zadanie, oferując dostęp do wielu atrakcji.

Benefit pozapłacowy szyty na miarę

Karta na sport i kulturę to uniwersalne rozwiązanie, które przypadnie do gustu wielu pracownikom. Mogą z niej skorzystać nie tylko sami podwładni, lecz także ich rodziny, co zwiększa jej użyteczność i atrakcyjność. Kompleksowy benefit pozapłacowy tego rodzaju oferuje firma Edenred – można zamówić go przez internet na stronie https://edenred.pl/karty/karta-sport-i-kultura. Zaletą tego typu karty jest dostęp do zróżnicowanych atrakcji i aktywności. Miłośnicy sportu mogą dzięki niej skorzystać z oferty wielu obiektów lub sklepów sportowych. Co istotne, we własnym zakresie decydują, gdzie i kiedy wykorzystają przyznane im środki. Sami mogą wybrać np. preferowany rodzaj ćwiczeń i dostosować ich częstotliwość do własnych potrzeb, ponieważ pieniądze znajdujące się na karcie nie przepadają, tylko są automatycznie przenoszone na kolejny miesiąc. Podobnie jest w przypadku dostępu do atrakcji kulturalnych. Za pośrednictwem karty można opłacić np. bilet do kina, teatru, na koncert czy inne ciekawe wydarzenie.

Poprawa zdrowia i samopoczucia pracowników

Duża elastyczność i uniwersalność karty na sport i kulturę sprawia, że pracownicy doceniają tego typu benefit pozapłacowy. Czując, że pracodawca dba o zaspokojenie ich potrzeb i oczekiwań, stają się bardziej zmotywowani oraz lojalni wobec przedsiębiorstwa. Karta pomaga również zachować równowagę pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym, co pozytywnie oddziałuje na produktywność pracowników.

Możliwość skorzystania z bogatej oferty sportowej pozwala podwładnym lepiej zadbać o swoje zdrowie. Regularna aktywność fizyczna wzmacnia odporność organizmu, a także redukuje stres i ułatwia odprężenie, co pozytywnie wpływa na podejście do życia, również tego zawodowego. Z kolei szansa uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych doskonale poprawia samopoczucie i umożliwia rozwój duchowy. Fakt, że podwładni nie muszą płacić za dostęp do preferowanej formy rozrywki i mogą skorzystać z niej wraz z rodziną, dodatkowo podnosi ich satysfakcję z otrzymanego benefitu.

Korzyści po stronie pracodawcy

Oferując kartę na sport i kulturę, pracodawca zyskuje lojalnych, zaangażowanych i usatysfakcjonowanych pracowników, co wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całej organizacji. Tego typu benefity pozapłacowe pozwalają też na kreowanie dobrego wizerunku przedsiębiorstwa, ponieważ doskonale wpisują się w koncepcję wellbeing. Firmy, które się do niej stosują, uważane są za dobre i godne polecenia miejsca pracy.

Oprócz tego karta na sport i kulturę pozwala na oszczędności w budżecie przedsiębiorstwa. Jeżeli jest zasilona kwotą maksymalnie 2000 zł na jednego pracownika w danym roku podatkowym, podlega zwolnieniu z konieczności odprowadzania od niej podatku dochodowego.

Podsumowanie technologicznych nowości na rynku mobilnym w 2022 roku

Bezpieczny zakup telefonu – jak uniknąć pułapek i oszustw?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *