Jak znaleźć pracę po 40. roku życia?

Szukanie pracy po ukończeniu 40. roku życia może być dla wielu osób trudnym doświadczeniem. Mają one często wrażenie, że ich CV odrzucane są już na starcie w firmach, gdzie stawia się przede wszystkim na dużo młodszych kandydatów. Jak skutecznie szukać pracy po ukończeniu 40 lat i jakie swoje atuty można podkreślić w trakcie przechodzenia procesu rekrutacyjnego?

Jak szukać pracy po ukończeniu 40 lat?

Praca stawia przed nami współcześnie coraz to nowe wyzwania i wiele osób właśnie po 40. może znaleźć się w sytuacji poszukiwania nowego stanowiska. Jak się odpowiednio do tego przygotować? Przede wszystkim należy zadbać o profesjonalne, dobrze sformatowane i nowoczesne CV. Nie powinno być ono zbyt długie, ale jednocześnie ważne jest pokazanie w nim swojego pełnego doświadczenia zawodowego i wyszczególnienie najważniejszych zadań wykonywanych do tej pory. Odpowiadając na oferty pracy, przejrzyjmy też swoje profile w mediach społecznościowych, które są obecnie dla rekruterów ważnym źródłem informacji o kandydatach. Zadbajmy o odpowiednie ustawienia prywatności udostępnianych postów i sprawdzenie czy profil nie zawiera niekorzystnych dla naszego wizerunku informacji. Nie zaniedbujmy również swojego dalszego rozwoju osobistego i zawodowego. Poznawanie nowości z branży i chęć doszkalania się będą z pewnością pozytywnie postrzegane przez potencjalnych pracodawców.

Atuty kandydatów do pracy po 40. roku życia

Najważniejszym atutem kandydatów po 40. odpowiadających na oferty pracy jest z pewnością ich doświadczenie zawodowe i sieć kontaktów, jaką zdobyli przez ok. 20 lat pracy na rynku. Warto podkreślać to w swoim CV czy już bezpośrednio w rozmowie kwalifikacyjnej. Osoby poszukujące pracy w tym wieku są również bardziej świadome swoich celów i mocnych stron, co powoduje, że można liczyć na ich dłuższe zatrudnienie na stanowisku, na które aplikują.

Jeśli szukasz pracy po 40. i chcesz znaleźć odpowiadające ci oferty pracy, zajrzyj na strony Pracuj.pl, gdzie możesz również stworzyć profesjonalne CV.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *