Kupujemy polisę przez internet – poradnik dla nowicjuszy

car_insurance_online

Zakup polisy może wydawać się całkiem łatwą czynnością. Idziemy do jakiegoś ubezpieczyciela, lub wypełniamy odpowiednią kartę na ich stronie internetowej. Niby proste, a jednak jest coś co sprawia, że wielu z nas waha się przed podjęciem takiej decyzji. Jeśli zakup polisy w siedzibie ubezpieczyciela, przy prawdziwym człowieku jest jak najbardziej prawidłowa i wielu ludzi preferuje takie zachowanie, to już załatwianie tej sprawy przez internet, za pośrednictwem wirtualnych doradców, może być niezbyt komfortowa dla wielu ludzi tym bardziej, jeśli nie są oni zbyt obeznani z tą – bądź co bądź – nową technologią.

W dzisiejszym świecie, nowoczesnych narzędzi nie brakuje i wciąż powstają nowe. Wielu ludzi po prostu za tym nie nadąża. Jesteśmy wyjątkowym pokoleniem. Praktycznie „na naszych oczach” technologia zmienia się tak szybko, że wielu jej po prostu nie dostrzega, lub nie chce dostrzec. W dzisiejszych czasach mnóstwo ludzi nie chodzi już do sklepu tak jak kiedyś to robiono. Za to zamawiają przez internet nawet produkty spożywcze, które są dostarczane niejednokrotnie za darmo. Wiele sklepów praktykuje sprzedaż internetową – także sklepy spożywcze. Nie może więc być nic dziwnego w tym, że ktoś chciałby sprawę polisy załatwić bezpośrednio we własnym domu i z własnego komputera – łącząc się z odpowiednim ubezpieczycielem.

Jak znaleźć odpowiednią ofertę ubezpieczeniową w internecie?

Zazwyczaj nie ma w tym nic trudnego. Jednak są ludzie, którzy nie będą skorzy wydać swoich pieniędzy, ani tym bardziej podać swoich danych w wirtualnym świecie. Nie ma się co obawiać, ponieważ zazwyczaj wpisywanie danych osobowych odbywa się pod nadzorem odpowiednich programów szyfrujących, a zakup odpowiedniej polisy, lub ubezpieczenia oc nie powinien sprawić żadnych problemów. Ktoś może pomyśleć, że przecież można wykraść takie dane i argumentować wyższość kontaktu osobistego z pracownikiem ubezpieczalni. Oczywiście, że można wykraść dane. Praktycznie wszystko można, ale tak samo można byłoby argumentować np. napaść w drodze do Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Boimy się tego, czego nie widzimy i czego nie znamy. A wystarczy poznać odpowiednią technologię i „zobaczyć”, że jest ona jak najbardziej przyjazna człowiekowi i sprawia, że życie staje się lepsze i łatwiejsze.

Jak zatem zakupić polisę przez internet?

Najpierw należałoby się zastanowić, czego konkretnie chcemy. Podstawową czynnością prawidłowych zakupów, jest sprecyzowanie swoich potrzeb. Czego chcemy i od kogo. Aby odpowiednio wybrać ubezpieczyciela, najlepiej sprawdzić rankingi firm ubezpieczeniowych. Jeśli jedne rankingi nam nie wystarczą, poszukajmy innych. Zazwyczaj ubezpieczyciele niewiele różnią się pod względem oferowanych usług i ich cen. Największe różnice pomiędzy ubezpieczycielami mogą istnieć przy oferowaniu rabatów, dodatkowych opcji do ubezpieczenia, czy nawet prezentów rzeczowych. Ktoś może dostać parasol, ktoś długopis, a ktoś inny nawet jakiś elektroniczny gadżet. Często to właśnie determinuje nasze decyzje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *