Laseroterapia jaskry

Jaskra to często diagnozowane schorzenie narządu wzroku. Na szczęście, dzięki zaawansowanej technologii w wielu przypadkach można pomóc pacjentom. Jedną z metod, które dają najlepsze rezultaty, jest laseroterapia jaskry.

Skąd się bierze jaskra?

Do jaskry dochodzi z powodu uszkodzenia nerwu wzrokowego. Choroba ta objawia się u pacjenta stopniowo pogarszającym się widzeniem. Jednak szybkie podjęcie terapii w wielu przypadkach umożliwia powrót do zdrowia. Rozwojowi jaskry sprzyja podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe, a zachorować na nią można w każdym wieku.

Laseroterapia jaskry – SLT, LPI, TSCP

Zabieg laseroterapii wykonuje się, gdy leczenie farmakologiczne nie przynosi rezultatów i choroba postępuje. Można wyróżnić kilka sposobów operacyjnego leczenia jaskry. Przeprowadza się je, aby zmniejszyć ilość cieczy wodnistej w oku. Można to zrobić, stosując selektywną trabekuloplastykę, czyli SLT i udrożniając drogi odpływu. Można także wykonać irydotomię laserową, czyli LPI. Zabieg taki polega na utworzeniu w tęczówce małego otworu. Tak, aby ciecz wodnista mogła swobodnie odpływać z oka. Irydotomię można wykonać jednorazowo, a cały proces jest bezbolesny dla pacjenta. Jedną z najnowszych metod laseroterapii jaskry, jest metoda TSCPC – fototerapii laserowej przeztwardówkowej, w której za pomocą specjalnej sondy, stosując źródło laserowe o długości fali 810nm, doprowadzamy do lekkiego uszkodzenia ciała rzęskowego, zmniejszając w ten sposób produkcję cieczy wodnistej, co obniża ciśnienie wewnątrz gałki ocznej. Nadal jest to metoda nieinwazyjna, czyli nie wymagająca chirurgicznej ingerencji w oku.

Laser do leczenia jaskry

Doskonałe urządzenia tego typu pochodzą z firmy Lightmed, która znana jest od lat jako dostawca wysokiej klasy laserów okulistycznych. Do leczenia jaskry sprawdza się System SeLecTor DEUX, który łączy w sobie typowy laser YAG wraz z laserem SLT 532nm. Urządzenie to, a także laser żółty 577 nm, tworzą potrójny system, umożliwiający leczenie wielu chorób narządu wzroku.
Tymczasem laser Lightlas 810, to konsola, która wraz z dedykowanymi sondami do cyklofotokoagulacji, stanowi przenośny system leczenia jaskry za pomocą TSCPC.

Laser do leczenia jaskry powinien spełniać pewne wymagania. Doskonałe modele pochodzące z firmy Lightmed, charakteryzują się lekką, kompaktową budową, dzięki czemu są łatwe w transporcie. Odznaczają się wysokiej jakości optyką, zapewniając ostrość obrazu i stabilną wiązkę. Wyposażone są w funkcjonalną lampę szczelinową oraz wiele dodatkowych funkcjonalności i udogodnień. Jednym z nich jest możliwość ustawienia długości ogniskowej dla oczu głęboko osadzonych lub szerokim zakresem ustawień energii.

W laserze System SeLecTor DEUX zaimplementowano wysokiej klasy systemy bezpieczeństwa. Zapewnia je także wygodny w użytkowaniu joystick. Umożliwia on pełną kontrolę lampy szczelinowej i wyposażony jest w zintegrowany przycisk wyzwalania lasera.

Jeśli zamierzasz nabyć lasery okulistyczne Yag lub Yag/SLT firmy Lightmed lub laser żółty, bądź czerwony Lightlas 810, odwiedź sklep Mdt.pl. Znajdziesz tam szeroki wybór niezawodnych urządzeń najwyższej jakości oraz akcesoriów i narzędzi stosowanych w okulistyce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *