Likwidujesz firmę? Co zrobić z wyposażeniem i meblami?

Nie każda firma ma szanse na długie i bezproblemowe funkcjonowanie. Wielu właścicieli firm prędzej czy później staje przed koniecznością podjęcia decyzji o likwidacji firmy. To dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy firma przynosi straty i nie chcemy dodatkowo pogłębiać jej zapaści. Zanim firma zostanie zlikwidowana, warto zadbać o wiele formalności. Właściciel musi przede wszystkim zastanowić się, co chce zrobić z majątkiem firmowym.

W skład majątku firmowego najczęściej wchodzą meble, które często bez problemu nadają się do dalszego użytkowania. Wielu właścicieli firm, którzy likwidują działalność i zwalniają swoje biura, często wyrzuca meble po prostu na śmietnik. Nie jest to dobra opcja, jeśli meble są faktycznie dobre i mogłyby jeszcze komuś posłużyć. Warto więc ustalić dokładnie, jakie meble i sprzęt mamy w firmie, a następnie spróbować je sprzedać. Może się okazać, że na sprzedaży dobrej jakości mebli jeszcze sporo zarobimy i nieco zasypiemy dziure finansową i firmowe długi.

A może warto oddać na cele dobroczynne?

Wiele instytucji i organizacji, które na co dzień zajmują się różnymi formami pomocy, często potrzebuje dobrych mebli i chętnie wykorzystają wszystko, co zostanie im oferowane. Meble firmowe można więc oddać takim instytucjom. Zwłaszcza, jeśli są to dobrej jakości biurka, krzesła, szafy czy regały. Takie meble z pewnością zyskają nowe życie i nie powinny lądować na śmietniku. Aby znaleźć chętnego na meble, wystarczy wstawić ogłoszenie w internecie na jakimś lokalnym portalu czy forum. Na pewno odzew będzie spory i meble szybko znajdą nowego właściciela. Właściciel firmy nie tylko ich nie wyrzuci, ale również nie będzie musiał się martwić o ich wyniesienie i usunięcie ze zwalnianego lokalu.

Im lepsze meble, tym więcej możliwości

Do oddania czy sprzedaży nadają się jednak tylko te meble, które są naprawdę dobrej jakości i nawet po wielu latach prezentują się tak samo dobrze, jak w momencie ich zakupu. Warto o tym pamiętać już wtedy, gdy kupujemy meble. Im będą one lepsze, tym większa pewność, że w razie problemów będziemy mogli szybko się ich pozbyć. Meble biurowe powinny być nie tylko stylowe i eleganckie, ale przede wszystkim komfortowe, wygodne w codziennym użytkowaniu i spełniające wszystkie zasady ergonomii. Stawiajmy więc na produkty pochodzące od znanych, sprawdzonych i renomowanych producentów, którzy biorą pełną odpowiedzialność za wszystkie oferowane przez siebie produkty. Na https://pamameble.pl/ znajdziemy szeroki wybór mebli, wśród których coś dla siebie z pewnością znajdą właściciele firm z różnych branż. Wybierając meble stawiajmy na jakość i bezpieczeństwo. Jeśli meble będą tanie i marnej jakości, szybko będzie trzeba wymienić je na nowe. A jeśli pojawi się ryzyko zamknięcia i likwidacji firmy, raczej nie da się sprzedać takich mebli, których jakość pozostawia wiele do życzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *