Liposukcja – czy to skuteczny sposób na lepszy wygląd?

Liposukcja, znana również jako lipoplastyka, jest zabiegiem chirurgicznym, który usuwa niechciany tłuszcz z obszarów ciała, w których nagromadził się nadmierny tłuszcz, poprawiając wygląd i proporcje.

Liposukcja – usuwanie tłuszczu

Niektóre osoby, które prowadzą zdrowy tryb życia, odżywiają się i regularnie ćwiczą, nadal mają tendencję do rozwijania i zatrzymywania niepożądanej tkanki tłuszczowej w określonych obszarach. Liposukcja może być skutecznym sposobem na uzyskanie lepszych proporcji i lepszego wyglądu.

Liposukcję można wykonać przy znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Wykonuje się małe nacięcia, a cienkie rurki chirurgiczne (kaniule) są prowadzone przez warstwy tłuszczu w celu rozbicia komórek tłuszczowych. Tłuszcz jest usuwany przez odsysanie.

Istnieją różne metody liposukcji stosowane do modelowania sylwetki, które można łączyć w celu uzyskania optymalnych rezultatów. Liposukcję można również łączyć z dodatkowymi zabiegami chirurgii plastycznej, takimi jak:

  • redukcja piersi

  • lifting twarzy

Współcześni chirurdzy plastyczni mogą opracować podejście chirurgiczne najlepiej dostosowane do Twoich potrzeb. Aby uzyskać więcej informacji na temat liposukcji wejdź koniecznie na stronę gdzie omówiona jest dokładniej liposukcja brzucha, a poniżej nieco rozwijamy temat, odpowiadając na najczęściej zadawane w tym zagadnieniu pytania.

Czy jestem kandydatem do liposukcji?

Idealnymi kandydatami do liposukcji są osoby niepalące, w dobrym zdrowiu, nadające się do operacji, mające dobrą elastyczność i koloryt skóry oraz nieproporcjonalne kontury ciała z powodu złogów tłuszczu.

Aby uzyskać więcej informacji i skonsultować się z chirurgiem plastycznym w sprawie kandydatury do liposukcji, skontaktuj się pod linkiem powyżej, w celu umówienia wizyty.

Czego można oczekiwać po operacji?

Po operacji można spodziewać się obrzęku, zasinienia, a także bólu i dyskomfortu, którym można zaradzić za pomocą odpoczynku i leków. Zaleca się, aby pacjenci nosili odzież kompresyjną przez kilka tygodni. Czas powrotu do zdrowia zależy od wielkości i liczby leczonych obszarów. Wielu pacjentów może wznowić pracę z ograniczeniami i lekkimi ćwiczeniami po około dwóch tygodniach. Pozbycie się całego obrzęku może zająć do sześciu miesięcy i ostateczne wyniki zostaną osiągnięte. Twój chirurg plastyczny udzieli ci szczegółowych instrukcji po zabiegu i opieki po zabiegu, aby ułatwić jak najszybszy powrót do pełnej sprawności.

Jakie są zagrożenia?

Po liposukcji skóra napręży się i ponownie dopasuje do pozostałej warstwy tłuszczu. W niektórych przypadkach, gdy skóra nie ma elastyczności, luźna skóra nie jest w stanie się napiąć, a fałdy skórne mogą się rozwinąć. W niektórych przypadkach może być wskazana operacja rewizyjna.

Niektóre inne potencjalne powikłania, które mogą się pojawić, to krwawienie, nadmierne gromadzenie się płynu, infekcja, niechciane blizny, asymetria, nieregularności konturu lub powikłania związane ze znieczuleniem.

Twój chirurg plastyczny dokładnie zapozna się z procedurą i ryzykiem przed operacją i zapewni szczegółowe instrukcje przed i po operacji, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort przy minimalnym powikłaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *