Lunch w miejscu pracy – czy dbamy o swoje zdrowie poza domem?

Zdrowe odżywianie ma ogromny wpływ nie tylko na naszą wagę, ale również na kondycję, samopoczucie oraz właściwe funkcjonowanie organizmu. Niestety, bardzo często o tym zapominamy lub wydaje nam się, że nie mamy na nie czasu. Często bywa też tak, że w domu odżywiamy się w miarę zdrowo, a w miejscu pracy łamiemy wszystkie możliwe zasady. Jak temu zaradzić?

W miejscu pracy nie zawsze mamy możliwość przygotowania sobie pełnowartościowego posiłku. Niektórzy radzą sobie w ten sposób, że robią jedzenie w domu, a w pracy jedynie odgrzewają. W wielu firmach nie ma jednak kuchni dostępnych dla pracowników, można jedynie zrobić sobie kawę czy coś innego do picia. W takich warunkach raczej trudno jest zadbać o odpowiednie żywienie. Jednak dla chcącego nie ma nic trudnego.

Warto unikać fałszywych przyjaciół żywieniowych

usg jamy brzusznej gdynia prywatnieWiele osób w miejscu pracy sięga po różnego rodzaju przekąski. Czasem jest to typowo niezdrowe jedzenie, jak batony, ciastka czy gotowe kanapki ze sklepu. Niektórzy idą w zdrowym odżywianiu o krok dalej i starają się kupować takie przekąski, które reklamowane są jako zdrowe czy pełnowartościowe. W rzeczywistości jednak nie ma większych szans, aby batonik pełen mleka czy ciastka zbożowe faktycznie były tak zdrowe dla naszego organizmu, jak to pokazują zadowoleni konsumenci w reklamach. Siłą wszelkich przekąsek jest szybkie dostarczanie energii. Najczęściej jednak są to jedynie puste kalorie, a niewiele jest faktycznie pełnowartościowych składników odżywczych. Dzięki szybkim przekąskom możemy mieć dosłownie natychmiast przypływ energii, gdyż powodują nagły wzrost poziomu cukru we krwi. Wzrost ten jest jednak bardzo krótkotrwały – już po kilkunastu minutach po zjedzeniu ciastka czy batonika znowu czujemy głód, a dodatkowo pojawia się zmęczenie i znużenie. Tego rodzaju przekąski należy więc spożywać jedynie okazjonalnie. Na co dzień postawmy na bardziej wartościowe posiłki.

Jedzenie na dowóz to wiele możliwości

Pracownicy różnych firm w większych i mniejszych miastach często radzą sobie z głodem poprzez zamawianie jedzenia na wynos z dowozem do miejsca pracy. To dobre rozwiązanie, jeśli chcemy zjeść coś wartościowego i ciepłego, a nie mamy zupełnie żadnej możliwości, aby taki posiłek przygotować sobie w firmie. Wybór punktów oferujących jedzenie na dowóz jest naprawdę spory. Możemy zamawiać zdrowe, domowe obiady, dania z różnych restauracji, korzystać z diety pudełkowej i innych form cateringu. W każdym mieście jest co najmniej kilka różnych punktów, które spełniają oczekiwania różnych grup klientów. Pizza na dowóz Wrocław również może być dobrym pomysłem na posiłek w pracy. Tradycyjna, włoska pizza to pełnowartościowe danie pełne dobrych, zdrowych składników, a także wyjątkowo smaczne. Zjedzenie ciepłej pizzy w przerwie na lunch jest zdecydowanie lepszym pomysłem niż sięganie po niezbyt zdrowe przekąski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *