Marzy Ci się praca analityka chemicznego? Zobacz, czego możesz się spodziewać!

biotherapeutics_hero_940px

Jeśli masz wysoki stopień naukowy i dobre umiejętności techniczne, może to być praca dla ciebie! Analitycy chemicy używają różnorodnych metod do badania chemicznego charakteru substancji. Celem jest identyfikacja i zrozumienie substancji oraz jej zachowania w różnych warunkach.

Na przykład w przemyśle farmaceutycznym zaangażowałbyś się w proces opracowywania leków. Obejmuje to badanie fizycznych i chemicznych właściwości substancji leczniczych i preparatów, w celu określenia jakości i stabilności produktów leczniczych.

Rodzaje chemików analitycznych

Prace mogą być prowadzone w obszarach tak różnych, jak:

* formułowanie i opracowywanie leków;
* analiza chemiczna lub sądowa;
* rozwój procesu;
* walidacja produktu;
* kontrola jakości;
* toksykologia.

Obowiązki

Techniki lub czynności różnią się w zależności od pracodawcy lub obszaru specjalistycznego, ale mogą obejmować:

* analizowanie próbek z różnych źródeł w celu uzyskania informacji na temat związków lub ilości obecnych związków,
* prace z zastosowaniem technik analitycznych i oprzyrządowania, takich jak gazowa i wysokosprawna chromatografia cieczowa (HPLC), chromatografia jonowa,
* elektrochromatografia i spektroskopia (między innymi w podczerwieni i ultrafiolecie),
* interpretowanie danych i spełnianie ścisłych wytycznych dotyczących dokumentacji podczas rejestrowania danych,
* raportowanie wyników naukowych;,
* opracowanie technik analizy produktów leczniczych i chemikaliów,
* współpraca w zespole,
* współpraca z klientami, personelem i dostawcami.

Na wyższym poziomie zaawansowania prawdopodobnie zaangażujesz się w przygotowywanie dokumentacji dla aplikacji licencjonowania produktów i ustawiania specyfikacji dla gotowych produktów. Dla powiększenia swoich kwalifikacji warto skorzystać z dodatkowych szkoleń, w ramach których można poznać zagadnienia takie jak https://www.bnt-sigma.pl/blad-pomiaru.

Wynagrodzenie

Typowe zarobki początkowe dla absolwentów chemii analitycznej już są bardzo pokaźne, natomiast osoby z doktoratem mogą zacząć nawet od wyższych zarobków. Wynagrodzenia różnią się w zależności od pracodawcy i lokalizacji. Świadczenia różnią się także w zależności od pracodawcy, ale darmowe lub subsydiowane ubezpieczenie medyczne jest powszechne.

Dane dotyczące dochodów mają jedynie charakter informacyjny.

Godziny pracy

Godziny pracy są zwykle od 9 rano do 5 wieczorem, ewentualnie może się pojawić konieczność odrobienia dodatkowych godzin wymagana w zależności od obciążenia pracą i harmonogramu. Praca w niepełnym wymiarze godzin i przerwy w karierze mogą być możliwe.

Samozatrudnienie jest bardzo mało prawdopodobne ze względu na znaczne inwestycje finansowe w sprzęt i zatrudnienie, a także potrzebę akredytacji. Istnieją możliwości niezależnego doradztwa, chociaż duże firmy mają zwykle swoich ekspertów.

Czego oczekiwać?

Praca w zespołach multidyscyplinarnych jest powszechna, podobnie jak komunikacja z naukowcami i klientami zarówno z firmy, jak i spoza niej. Na początku Twojej kariery prawdopodobnie będziesz w większości opierał się na pracy w laboratorium, ale gdy osiągniesz wyższe poziomy, będziesz pracować więcej w biurze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *