Meble do biura – aranżacje i trendy 2015

podziel-sie-biurem-1

Jak urządzić nowoczesne biuro? Estetycznie, ergonomicznie, komfortowo, naturalnie, ale nie banalnie. Oto trendy rządzące obecnie w branży projektowania wnętrz biznesowych…

Aranżacja przestrzeni do pracy to nie tylko wybór mebli biurowych. To projekt, który powinien uwzględniać szeroki kontekst: charakter wykonywanej w danym biurze pracy, sposób jej organizacji, wygodę pracowników oraz możliwości zwiększania ich efektywności, dzięki optymalnym rozwiązaniom biurowym w danej przestrzeni, plus oczywiście także kwestię modnego w danej chwili designu oraz pożądanego wizerunku marki. Jak zatem wyglądają dziś nowoczesne, dobrze zaaranżowane biura?

 • Meble biurowe XXI wieku są przede wszystkim mobilne. I nie chodzi tu tylko o to, że krzesło ma kółka czy że można łatwo przesuwać regał. Mobilność, to także w tym przypadku cecha, która pozwala szybko – w razie potrzeby – zmienić aranżację biura, całkowicie je przeorganizowując. Zmiana układu ścianek biurowych, przestawienie regałów, zmiana pozycji, w której się pracuje (np. z siedzącej na stojącą) lub nawet szybka aranżacja miejsca do odpoczynku, jeśli jest akurat taka konieczność. Nowoczesne meble biurowe projektowane są w taki sposób, by były „elastyczne” i wielofunkcyjne. Zestawy składają się z optymalnie dobranych modułów pozwalających na stworzenie wielu różnych konfiguracji.
 • Współczesne meble biurowe korzystają z różnego rodzaju nowinek technologicznych, by maksymalnie ułatwić pracę. Ścianki działowe są projektowane ze specjalnych materiałów wyciszających, by nawet podczas pracy na open space zapewnić pracownikowi komfort i możliwość skupienia się. Nawet szafki biurowe mają systemy dźwiękochłonne. Biurka wyposażone są w zaawansowane i w pełni konfigurowalne media porty oraz elementy poprawiające ergonomię pracy (uchwyty do monitorów, tunele na kable, elektryczna regulacja wysokości biurka etc.). Coraz więcej mebli biurowych ma również zintegrowane oświetlenie typu LED, które jest automatycznie regulowane. Dzięki różnego rodzaju sensorom, ustawienia dostosowują się do pory dnia czy indywidualnych upodobań pracownika. Meble takie mają wewnętrzną pamięć. Uwzględniają także kwestię oszczędzania energii, na przykład wyłączając światło, gdy pracownik odchodzi od biurka.
 • W nowoczesnych biurach obowiązkowym elementem są tzw. strefy relaksu (różnego rodzaju leżanki, sofy, pufy, poduchy, hamaki, huśtawki, kapsuły…) jak również miejsca sprzyjające integracji zespołu (pomieszczenia, w których – podczas przerwy w pracy – można pograć na konsoli lub w tak popularne obecnie w biurach „piłkarzyki”).
 • W designie dominują: naturalne materiały, kontrast, świeże, jasne tło, na którym świetnie prezentują się poszczególne elementy aranżacji w soczystych barwach (czerwień, pomarańcz, zieleń).

Nowoczesne biura to – z założenia – optymalne połączenie komfortu, ergonomii, techniki i designu, a meble biurowe muszą temu zadaniu sprostać. Mają być estetyczne, wygodne, „inteligentne”, ułatwiać pracę oraz umożliwiać odpoczynek. Takie meble znajdzie się na przykład na https://aleo.com/pl/firmy/biuro-i-uslugi-dla-firmy/wyposazenie-pomieszczen/meble

3 komentarze

 1. Mark pisze:

  Od nastepnego tygodnia zaczynam odchudzanie, kto się
  odchudza ze mną? Znalazłam w sieci dobry plan na chudniecie, wygoglujcie sobie
  – Jak szybko schudnąć Kamidoni zaleca

 2. Ania pisze:

  Meble biurowe to podstawa w firmie. Sama jakiś czas temu dostałam polecenie służbowe, żeby coś znaleźć do biura. Trochę sie naszukałam, ale było warto. 😉

 3. Miedek pisze:

  Dzięki za ten artykuł. Skorzystam na pewno. Jestem póki co na etapie wystroju sypialni a dokładniej mówiąc kupują materac. Nie wiem czy wygodniejszy będzie ten materac Dual H1-H3 czy zwykły, usztywniany, podszyty kokosem. Ktoś korzystał może z tego modelu który wymieniłem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *