Najciekawsze imprezy integracyjne dla pracowników

“Jedna kulturalna osoba to zbyt mało, aby podnieść poziom imprezy chamów, natomiast jeden cham zepsuje każdą kulturalną imprezę” – Bertrand Russell.

Powodzenie każdej imprezy zależy nie tylko od organizatorów, lecz także uczestników. Powodzenie imprez integracyjnych, może realnie odbić się na zyskach firmy. Wiedzą o tym nie tylko pracodawcy. Zacieśnienie znajomości w firmie może skutkować lepszym dogadywaniem się pracowników, pomaganiem sobie nawzajem, a także kontaktami poza-firmowymi. W takich kontaktach ludzie są zdolni do większych poświęceń na rzecz bliźniego, ponieważ poznali go i mu zaufali. A jak wiadomo zaufanie to coś więcej, niż tylko znajomość.

Dzięki takiej imprezie zostaje zminimalizowany stres związany z pracą, ludzie czują się bardziej związani z firmą i są wobec niej lojalni. A więc impreza integracyjna – to same korzyści dla firmy. Pod warunkiem, że jest zorganizowana prawidłowo, bez niepotrzebnych wpadek.

pontony1

Spływ Dunajcem

W zasadzie nadaje się do tego każda rzeka. Nie trzeba Dunajca, aby zorganizować ciekawą imprezę integracyjną swoich pracowników. Jednak spływy Dunajcem to już tradycja i może fantastycznie odbić się na pracownikach firmy. Flisacy opowiadają dowcipy, niejako integrują się na te kilkadziesiąt minut z turystami, stają się im bliscy i bawią całe towarzystwo nie dopuszczając do ewentualnych zgrzytów, które mogą powstać na każdej imprezie. A przecież o to chodzi, aby ludzie się dobrze bawili i z rozrzewnieniem wspominali pracowniczą wycieczkę. Sam spływ Dunajcem może być tylko kulminacją imprezy. Firmy mające swoją siedzibę oddaloną o kilkaset kilometrów od rzeki, powinny zainwestować w noclegi, wyżywienie, oraz inne atrakcje i przeznaczyć na ten czas nawet kilka dni. Z pewnością ta inwestycja znacznie się zwróci, ponieważ nie ma lepszej inwestycji, jak właśnie we własnych ludzi.

Targi

W zależności od tego, czym firma się zajmuje, można zorganizować imprezę integracyjną w miejscu, gdzie organizowane są targi rzeczonych, firmowych produktów. To takie połączenie przyjemności z pożytecznym. Pracownicy oprócz głębszego zapoznania się ze sobą, mogą także poznać konkurencję i jej produkty, aby lepiej i rzetelniej pracować we własnej firmie. Oczywiście impreza nie musi kończyć się na zwiedzaniu targów. Nie ma przeszkód, aby rozwinęła się w ściślejszym, pracowniczym gronie.

Statek wycieczkowy

Nic tak nie rozwija wyobraźni, jak wdychanie morskiej wolności. To zapewne może także pozytywnie wpłynąć na stosunki między pracownikami, wyeliminować stres, oraz zacieśnić znajomości. Taki rejs to niezapomniane wrażenie dla pracowników. Można zamówić nocną wyprawę połączoną z bankietem, lub impreza tematyczną. Zachody słońca pozostaną niezapomnianym wrażeniem.

Na grzyby!

Wielu ludzi uwielbia zbierać te leśne skarby. Polska to taki kraj, gdzie jeszcze można wchodzić do lasu za darmo i zbierać grzyby. Inaczej jest poza jej granicami. W wielu krajach zbieranie grzybów jest zabronione, więc korzystajmy z tej możliwości w naszym kraju. Impreza integracyjna połączona ze zbieraniem grzybów, ogniskiem i spacerami po lesie na pewno doda pozytywnej energii naszym pracownikom, oraz zacieśni relacje między nimi. W ciągu dnia można spacery po lesie połączyć ze zbieraniem jego owoców, a wieczorem, przy ognisku odkryć niejeden talent wokalny. Impreza w takim klimacie na pewno nie zrujnuje firmowej kasy, a ofiaruje wiele korzyści na przyszłość dla firmy.

Jest wiele możliwości i miejsc, gdzie można zorganizować firmowe przyjęcia. Wszystko zależy od możliwości finansowych przedsiębiorstwa. Jeśli szefa stać, może zabrać pracowników np. na bezludną wyspę, gdzieś na oceanie i tym samym dostarczyć swoim ludziom niezapomnianych wrażeń, których na pewno nie zapomną do końca życia. A i pomysłów do wykorzystania takiej wyspy jest mnóstwo. Wszystko zależy od szczodrości firmowej kasy. Również zwiedzanie Wielkiej Rafy Koralowej połączone z kursem nurkowania byłoby dla wielu niezapomnianym wspomnieniem. Niemniej nasz kraj także ma wiele do zaoferowania i niejedna kadra rządząca z przyjemnością i satysfakcją skorzysta z jego propozycji.

Autor artykułu

Pomysły na imprezy integracyjne dla pracowników dostarczył nam serwis www.splywy.pl organizujący spływy kajakami dla grup zorganizowanych. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *