Zdrowie na bieżni – czyli jak podnieść kondycje w pracy?

cardio1

Nikt nie jest w stanie przewidzieć, co wydarzy się w przyszłości. Ale możemy spróbować zapobiec ewentualnym zagrożeniom wynikającym z destrukcyjnego tryby życia, jaki wielu z nas prowadzi. Nie jest to wina samych ludzi. W takich czasach żyjemy i musimy się dostosować. Dziś aktywność jest pomijana na rzecz wygodnictwa. Normalne jest, że idziemy do pracy, wracamy i jedyne co odwiedzamy z lubością, to naszą kanapę, oraz telewizor, lub komputer. Życie w sieci kwitnie, tym samym nasze mięśnie giną w gąszczu lenistwa i wygodnictwa.

Jaki jest na to sposób?

Trzeba sobie uświadomić, że człowiek to istota ruchliwa. Tak zostaliśmy zaprojektowani przez naturę i tak powinniśmy się zachowywać. Jeśli bagatelizujemy potrzeby ciała, to i duch będzie chory. Jest to najlepsza droga do produkcji tłuszczu przez nasz organizm, który jest tak zaprogramowany, aby magazynować energię na „gorsze czasy”. Niestety te „gorsze czasy” nie przychodzą, więc nasze ciało zaczyna rosnąć w niekontrolowany sposób.

Co za tym idzie? Oczywiście zatłuszczenie najważniejszych organów, które mają za zadanie utrzymać nas przy życiu. Może zabrzmi to śmiesznie, ale jeśli nasza wątroba, lub serce będą zatłuszczone, wtedy grozi nam swoista „awaria całego systemu”. A to już pierwszy krok do nadciśnienia, a potem wylewu, lub udaru, albo zawału serca. Nikt oczywiście tego nie chce. Ale jednocześnie bagatelizujemy wysiłek fizyczny i z reguły odkładamy ćwiczenia na „później”. Sposobem na zmuszenie się do pozytywnych ćwiczeń, może być zakup bieżni do domu, lub do klubu. Sprzedażą takich urządzeń zajmuje się sklep GymProFit, na stronie Internetowej www.gymprofit.pl Można pomyśleć, iż taka bieżnia to nie dla nas. Nic bardziej mylnego. Bieżnia spełnia swoje zadanie w stu procentach. Układając plan treningowy, oraz tworząc odpowiednią dietę, można szybko pozbyć się nadprogramowych kilogramów.

Ale nie tylko. Można poprawić swoją kondycję, wyrzeźbić odpowiedni mięśnie, pomóc sercu, oraz innym ważnym organom spokojnie pracować przez długie lata. Czego chcieć więcej? Po to w końcu ćwiczymy, aby być zdrowym, pięknie wyglądać, oraz przy okazji sprawić, że nasza kondycja zadziwi niejednego.

Jak to zrobić?

Na pewno systematycznie. Ćwiczenia na bieżni prowadzone „byle kiedy”, nie dają takich efektów, jak poprawna systematyka. W końcu systematyka w każdej dziedzinie życia daje pozytywne efekty, więc dlaczego nie zawierzyć jej teraz? Jeśli mamy do dyspozycji dużo miejsca w domu, polecam zakup własnej bieżni. Na pewno nasi znajomi będą chcieli z niej skorzystać w czasie swoich odwiedzin w naszym domu. I będzie to naszym dodatkowym atutem w oczach gości. Taka bieżnia w domu, to także możliwość systematycznych ćwiczeń, ponieważ nie zawsze chce się nam iść na siłownię, choćby z powodu nie tyle ciężkiej pracy, jaką wykonujemy, a nudnej.

Jeśli mamy nudną pracę, to już po całym dniu nic się nam nie chce. Wracając do domu, widzimy bieżnię i co robimy? Obiadek, telewizorek i bieganie przy ulubionym serialu. Tzw. „Dwa w jednym”. Bardzo pozytywne, dwa w jednym. Odpowiednią bieżnię można zakupić na stronie Internetowej, przywieźć do domu i w jego zaciszu, zadbać o nasza kondycję i zdrowie. Jest to bardzo dobry pomysł dla domatorów, których ciężko jest wyciągnąć na przysłowiowy spacer z pieskiem, a co dopiero zajmować ich czas wśród wielu obcych ludzi, zapewne krzyczących, lub głośno rozmawiających przy dźwiękach nieodpowiedniej dla nich muzyki. Takie zdarzenia mogą skutecznie zniechęcić domowego „przytulaska”, a zapewne jest ich wielu z nadprogramowymi kilogramami, oraz całkowicie zabitą kondycją.

Ale dla innych – bardziej przystosowanych – polecam wizytę w siłowni. Dzięki temu można nawiązać nowe kontakty, przyjaźnie, a nawet może przyszłą nasza „połówkę”? Dajmy sobie szansę na lepsze, zdrowsze życie, czy to jesteśmy domatorami, czy też ludźmi światowymi, skorzystajmy z dobrodziejstw cywilizacji i zacznijmy ćwiczyć. Satysfakcja gwarantowana dla każdego, kto zdecyduje się na zmianę swojego profilu życia w każdej jego dziedzinie.

1 komentarz

  1. Mieczysław pisze:

    Kupiłem właśnie bieżnie o której piszecie ale przyznam że bieganie jest nudne :/ Chcę zamontować z tego powodu telewizor na ścianę albo na stojaku jakoś. Czy taki stojak na telewizor będzie stabilny na 40 calowy monitor?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *