Top 5 najciekawszych płyt roku 2022

Rok 2022 obfituje w nowości płytowe, które pojawiają się na światowym i naszym rodzimym rynku muzycznym. Wybór nowych propozycji jest na tyle duży, że coś dla siebie znajdą wielbiciele naprawdę różnych gatunków muzycznych. Czego warto posłuchać w tym roku? Oto naszych 5 sprawdzonych propozycji.

1. Placebo – Never let mi go

Ikona brytyjskiej muzyki alternatywnej swoje triumfy święciła na przełomie wieków, a zakochani w muzykach nastolatkowie dawno już zdążyli dorosnąć. Ostatni krążek zespół wydal 9 lat temu, fani zdążyli się więc już za nim stęsknić. W tym roku pojawiła się nowa płyta, która z pewnością nie zawiedzie miłośników Placebo. Są gitarowe brzmienia, mnóstwo emocji i melancholii spowitej w wyjątkowych dźwiękach.

2. Stromae – Multitude

Stromae, podobnie jak placebo, na swój nowy album kazał czekać słuchaczom aż 9 lat. Ale było warto – na nowym krążku słychać różnorodność melodii, muzykę inspirującą podróżami, zarówno znane, jak i nowe brzmienia. Słuchacze, którzy zdążyli już zapoznać się z albumem, zgodnie twierdzą, że będzie to jedna z najlepszych płyt tego roku. Gdy już się zacznie, nie można przestać słuchać.

3. Bass Astral – techno do miłości

Ten polski artysta, uważany za jedną z najciekawszych propozycji na polskim rynku myztcznym, tym razem zaprosił do współpracy szereg znakomitych artystów. W efekcie powstała wyjątkowa płyta, pełna muzyki tanecznej, ale również melancholijnej i skłaniającej do refleksji. Nawet, jeśli nie jesteś fanem elektronicznych brzmień, muzyka w tym wydaniu na pewno przypadnie Tobie do gustu.

4. Sanah – Uczta

Sanah jest zdecydowanie jednym z najciekawszych odkryć ostatnich lat, a każdy jej utwór to majstersztyk, który na długo zapada w pamięć i trudno przestać go słuchać. Nowy album artystki utrzymany jest w znanych słuchaczom klimatach nostalgicznej muzyki instrumentalnej, emocjonujących tekstów, świetnego głosu i kreacji wokalistki. Nie brakuje jednak także nowych brzmień i ciekawych propozycji dla fanów, którzy oczekują czegoś zupełnie nowego.

5. Arctic Monkeys

Kultowy zespół zabrał się za tworzenie nowej muzyki na fali covidowego zamknięcia w domu. Nagrywali w połowie zeszłego roku, a dosłownie na dniach pojawi się ich nowy, długo oczekiwany album. Fani zespołu na pewno nie będą zawiedzeni.

Nowa płyta do kupienia tutaj -> Joanna Jakubas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *