Jakie firmy zyskają najwięcej na współpracy z agencją zatrudnienia?

Każda firma może sporo zyskać, nawiązując współpracę z agencją zatrudnienia, ale niektórzy przedsiębiorcy na tym tle będą się zdecydowanie wyróżniali. W ich przypadku skorzystanie ze wsparcia przy szukaniu pracowników ma szczególne uzasadnienie – nie tylko zresztą ekonomiczne!

Branże sezonowe i firmy o nieregularnej liczbie zamówień

O ile w przypadku branż sezonowych korzystanie ze wsparcia agencji zatrudnienia jest czymś powszechnie znanym, o tyle warto poświęcić chwilę firmom, których działalność nie jest sezonowa, ale liczba zleceń waha się w zależności od różnych czynników. Będzie tak w przypadku niektórych firm produkcyjnych, które na przykład do realizacji niektórych zamówień będą potrzebowały kilku spawaczy więcej, niż jest zatrudnionych na stałe albo w magazynach w okresie szczytu przedświątecznego, żeby nie przeciążać pracą stałej załogi. Szukanie pracowników na czas kilku tygodni czy miesięcy angażuje rekruterów, ale tak naprawdę niekoniecznie ma sens – można ten obowiązek powierzyć agencji pracy, o czym więcej piszą rekruterzy na stronie https://servicetechnical.pl/dla-pracodawcy/.

Firmy z prognozowaną wysoką rotacją

Są takie branże, gdzie często od pracowników nie wymaga się wielkiego doświadczenia ani szczególnych umiejętności, ale które – nawet właściwie zorganizowane – cechują się wysoką rotacją. To przede wszystkim praca przy linii montażowej, ale często też w handlu czy na przykład w niektórych działach marketingu. Prowadzenie rekrutacji własnymi środkami byłoby nadmiernie uciążliwe i zbędne – współpraca z agencją pracy pozwala sprawnie docierać do większej liczby kandydatów i zapobiegać przestojom lub przeciążeniu załogi.

Przy dużym obciążeniu HR-ów

Większe firmy z reguły mają sprawnie działający dział HR i doświadczonych rekruterów. Jest dość oczywiste, że jeśli tego działu nie ma, to warto poszukać pomocy na zewnątrz, ale jest jeszcze takie ryzyko, że w danym okresie dział HR będzie już dość mocno obciążony, na przykład poszukiwaniem osób na wyższe stanowiska. Wtedy współpraca z agencją zatrudnienia pozwala rekruterom skupić się na właściwym wykonaniu ich pracy, jednocześnie zapewniając odpowiedni poziom naboru na stanowiska niższe. To dość częsty scenariusz w przedsiębiorstwach zmieniających wewnętrzną strukturę albo wtedy, kiedy na rynku pojawia się organizacja konkurencyjna, która zwykle sprawi, że pewna część załogi złoży wypowiedzenia.

W realizacji projektów zagranicznych

W wielu branżach istotne są projekty zagraniczne. Zwykle nie są one przesadnie częste, ale wymagają na przykład zaangażowania osób znających konkretny język obcy. Współpraca z agencją pracy może być opłacalna, ponieważ tam koordynatorzy często mają całkiem sporą bazę osób, które już wstępnie wyraziły zainteresowanie podobnymi projektami, więc cały proces rekrutacji będzie zdecydowanie skrócony, a przy okazji realizacja zagranicznego projektu nie będzie obciążeniem dla działu kadr.

To oczywiście nie są wszystkie możliwości: każda firma czasem poszukuje pracowników i nie zawsze warto robić to samodzielnie. Doświadczeni rekruterzy z agencji pracy są w stanie zrobić to równie dobrze!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *