Nie masz jeszcze konta bankowego? Przeczytaj nasz poradnik

porownanie-kont-bankowych

Rozpoczęcie pracy zawodowej lub zmiana miejsca zatrudnienia, może skłonić nas do wniosku, że już pora, by założyć własny rachunek bankowy. Niektórzy mają jednak w związku z tym pewne obawy. Być może niepokoimy się o opłaty za prowadzenie konta, używanie karty płatniczej czy wypłaty w bankomacie. Wśród aktualnych ofert na polskim rynku, znajdziemy jednak bardzo atrakcyjne rozwiązania, które pozwolą nam ograniczyć koszty, a przy tym korzystać z udogodnień zapewnianych przez system bankowy.

Poniżej przedstawiamy zestawienie kilku atrakcyjnych propozycji założenia rachunku bankowego:

1. T-Mobile Usługi Bankowe

Jest to konto bankowe, które pozwala nam maksymalnie ograniczyć wydatki. Usługa prowadzenia rachunku oraz korzystania z karty płatniczej jest całkowicie bezpłatna. Nic nie zapłacimy również za wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie. Dostępnych jest także 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu. Bezpłatne są wpłaty i wypłaty realizowane w placówce banku. Pod względem wysokości opłat, T-mobile zapewnia więc całkowicie bezkonkurencyjną ofertę. Jedyną, niewielką wadą są zaledwie 3 bezpłatne transakcje we wpłatomacie w miesiącu – za każdą następną zapłacimy 0, 5 % wartości transakcji. Przelewy bankowe oczywiście korzystniej będzie zlecać drogą internetową, w wypadku wybrania placówki bankowej za każdy z nich zapłacimy 3 zł.

2. Konto z Lwem Direct w ING Banku Śląskim

Także jest to bardzo korzystna oferta. Aby skorzystać ze zwolnienia z opłat musimy w tym wypadku spełniać określone wymagania. Nie są one jednak zbyt wygórowane. Na przykład opłata za korzystanie z karty wynosi 7 zł miesięcznie, ale może to być usługa bezpłatna, gdy zrealizujemy transakcje za minimum 200 zł. Możemy również bezpłatnie korzystać ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz realizować dowolną ilość transakcji we wpłatomatach. Zaletą rachunku jest wygodna w obsłudze aplikacja na smartfony i doskonale funkcjonujący system bankowości mobilnej. Możliwe jest także wydanie spersonalizowanej karty płatniczej z naszym zdjęciem.

3. Bank Smart

Jest to nowa, powstała w czerwcu 2014 roku propozycja, skierowana w szczególności do osób korzystających z bankowości mobilnej. Bank zapewnia bardzo atrakcyjne warunki- całkowite zwolnienie z opłat za rachunek bankowy, kartę płatniczą oraz wypłaty we wszystkich bankomatach na świecie. Do naszej dyspozycji jest także wygodny serwis transakcyjny w smartfonie.

4. E-Konto Mobilne w mBanku

Aby korzystać z darmowych usług posiadając konto w mBanku musimy sprostać określonym warunkom. Bank zapewnia brak opłat za korzystanie z karty, ale tylko gdy zrealizujmy transakcje bezgotówkowe za minimum 200 zł. W przeciwnym wypadku zapłacimy miesięcznie 4 zł. Bezpłatne wypłaty możliwe są w bankomatach Euronet, BZ WBK S. A., Planet Cash, w innych za transakcje zapłacimy od 5 do 9 zł. Możliwe jest również skorzystanie z usługi “Wypłaty ze wszystkich bankomatów”, za którą zapłacimy 5 zł miesięcznie. Niska opłata za usługę polecenia zapłaty, jedynie 2 zł miesięcznie, może skłonić nas, by w ten wygodny sposób opłacać rachunki i faktury.

5. Konto Wyższej Jakości w Alior Banku

Jest to bardzo atrakcyjna oferta bankowa, ale aby cieszyć się całkowitym brakiem opłat, musimy spełnić przynajmniej jeden z dwóch, dość wygórowanych warunków. Na nasze konto w danym miesiącu powinna wpłynąć jednorazowo kwota 2500 zł, lub musimy dokonać transakcji bezgotówkowych o łącznej kwocie 700 zł. Gdy nie spełnimy tych czynników, za prowadzenie konta zapłacimy aż 12 zł miesięcznie. Jest to jednak jedyna wada rachunku założonego w Alior Banku. Poza tym oferuje on całkowite zwolnienie z opłat za większość usług bankowych, włącznie z dowolną ilością przelewów natychmiastowych, poleceniami zapłaty czy wypłatami we wszystkich bankomatach na świecie. Dodatkowo bank zapewnia 5-letnią gwarancję niezmienności warunków.

Aby wybrać odpowiednią ofertę bankową, musimy wiec przeanalizować nasze miesięczne wpływy oraz zaplanować sposób korzystania z konta. Więcej atrakcyjnych propozycji, być może dokładniej odpowiadających indywidualnym potrzebom, znajdziesz na stronie www. kontobankowe24. pl. Obecnie proces zakładania rachunku bankowego jest bardzo prosty. Nie musimy nawet wychodzić z domu- konto możemy zarejestrować przez internet, poświęcając na to zaledwie kilka minut. Z łatwością możesz więc wejść w posiadanie rachunku, który w pełni sprosta twoim oczekiwaniom i nie będzie generować niepotrzebnych kosztów.

Powyższego porównania kont bankowych dokonaliśmy po konsultacjach z pracownikiem serwisu kontobankowe24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *