Tablety i urządzenia przenośne w biznesie

Statistics

Tablety stają się z każdym rokiem coraz popularniejsze wśród przedsiębiorców. I nic dziwnego- stały dostęp do sieci i skrzynki e-mail, niezależnie od tego, gdzie akurat się znajdujemy; pakiet office, nawigacja i inne przydatne funkcje sprawiają, że korzystanie z tego narzędzia, może bardzo korzystnie wpłynąć na efektywność pracy. Czym powinien wiec charakteryzować się tablet, który doskonale spełni swoją rolę jako urządzenie wykorzystywane w firmie? Oczywiście wiele zależy od naszych indywidualnych potrzeb i upodobań. Istnieją jednak modele, które wydają się być wręcz stworzone dla zastosowań biznesowych.

Mobilność urządzenia

Wybierając sprzęt, musimy zwrócić uwagę na to, czy jest on w pełni mobilny. Kupując model wyposażony jedynie w obsługę Wi-Fi, będziemy zmuszeni zastosować modem zewnętrzny, a więc tablet będzie przez to mniej poręczny. Znacznie lepiej jest zakupić sprzęt wyposażony we wbudowany model wewnętrzny, najlepiej zapewniający obsługę pasma LTE. Kolejne istotne czynniki to waga oraz rozmiary tabletu. W zupełności powinien nam wystarczyć niewielki, na przykład 7-calowy tablet. Urządzenie takie będzie bardziej poręczne i łatwiej będzie nam się nim posługiwać podczas podróży.

Jakie model wybrać?

Wśród dostępnych na rynku modeli polecić można Samsung Galaxy Tab 4. Jest to lekkie, poręczne urządzenie z 7-calowym ekranem, wbudowanym modemem 4G LTE oraz 3G, a także systemem operacyjnym Android 4, 4 Kit-Kat. Model posiada również moduł GPS, czytnik kart micro SD oraz czterordzeniowy procesor. Pamięć wewnętrzna to zaledwie 8GB, ale zdaje się być to odpowiednia ilość dla zastosowań w firmie. Cena nowego urządzenia nie jest wygórowana, możemy nabyć je za około 850 zł.

Innym popularnym modelem jest Toshiba Encore WT8-B-102. Jest to lekkie, ważące zaledwie 390g urządzenie, wyposażone w ekran o przekątnej 8”. Główną wadą jest w tym wypadku brak wbudowanego modemu, ale atrakcyjna cena i dobre parametry techniczne, mimo wszystko mogą skłonić nas do zakupu tego sprzętu. Do dyspozycji mamy w tym wypadku 32 GB pamięci wbudowanej, 1 GB RAM oraz 4 rdzeniowy procesor. System operacyjny to Windows 8, 1, wyposażony w najnowszy Microsoft Office 365. Cena nowego produktu nie powinna przekroczyć 600 zł.

Wśród godnych polecenia, poręcznych urządzeń należałoby wymienić również doskonały Sony Xperia Z3 Tablet Compact. Choć przekątna ekranu wynosi 8 cali, jest to chyba najlżejsze urządzenie zarówno wśród tabletów 8-calowych, jak i 7-calowych. Jego waga to 272 gramy! Sprzęt został wyposażony również w 3GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, modem 3G i 4G LTE, oraz system Android 4, 4 Kit-Kat. Zdecydowaną zaletą produktu jest również jakość wykonania. Jest on nie tylko poręczny, ale wygląda estetycznie i profesjonalnie, co niewątpliwie jest konieczne przy zastosowaniach biznesowych. Cena to około 1400 zł.

Mamy tablet. Jakie oprogramowanie wybrać?

Aby sprzęt był w pełni funkcjonalny, musimy zadbać również o odpowiednie oprogramowanie. Posiadając tablet z systemem Windows, przydatny pakiet Office będziemy mieli w standardzie. Ale również korzystając z Androida, możemy pobrać oryginalną aplikację Microsoft Word dla tabletu, która zagwarantuje maksymalny komfort pracy. Aby jednak z niej skorzystać, nasz tablet musi spełniać określone wymagania. Niezbędne jest minimum 1 GB pamięci RAM, system Android 4, 4 lub nowszy oraz co najmniej 7-calowy ekran. Posiadając system Android z łatwością zaopatrzymy się również w przydatne narzędzia do odczytywania i edycji dokumentów, takie jak Moon Reader, umożliwiający robienie notatek, podkreślanie oraz wykorzystywanie wielu innych przydatnych funkcji podczas pracy z plikami E-PUB. W sklepie Google czeka na nas również szeroki wybór narzędzi nawigacyjnych, dodatków wykorzystywanych podczas wideo-rozmów oraz wiele innych wartościowych aplikacji.

Tablety – więcej możliwości dla firmy

Korzystanie z tabletu pozwala dobrze wykorzystywać czas, co ma zasadnicze znaczenie podczas dążenia do rozwoju i osiągania coraz lepszych wyników przedsiębiorstwa. Jest to również najlepszy sposób, by zapewnić klientom i kontrahentom obsługę w największym zakresie, wykorzystując przy tym mniejsze nakłady sił i środków. Odpowiedni sposób zarządzania przedsiębiorstwem wymaga zaangażowania oraz szybkiego reagowania na pojawiające się potrzeby. Urządzenia mobilne pozwalają nam zachowywać równowagę, sprawiają bowiem, że nie musimy już być przykuci do biurka, a jednocześnie jesteśmy w stanie zrobić więcej, niż kiedykolwiek wcześniej.

Zestawienie tabletów uzyskaliśmy dzięki uprzejmości sklepu internetowego techsat24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *