Jak odnaleźć talenty do Twojej kadry managerskiej w 2021?

Kadra menadżerska ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa, zarządzanie kapitałem ludzkim i sprawne działanie poszczególnych działów. Dlatego też na kierowniczych stanowiskach powinni pracować odpowiedniej klasy specjaliści z wiedzą, kwalifikacjami i umiejętnościami. Jak znaleźć dobrych menadżerów, jeśli nie da się wyłonić ich wśród obecnych pracowników? Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z agencji rekrutacyjnej.

Rekrutacja na stanowiska menadżerskie to spore wyzwanie dla firmy, szczególnie jeśli do tej pory nie było zapotrzebowania na tego rodzaju rekrutację. Trzeba bowiem mieć świadomość, że zupełnie czegoś innego oczekuje się od szeregowych pracowników, nawet jeśli są specjalistami w konkretnej dziedzinie, a zupełnie inne umiejętności powinni mieć menadżerowie. Ich kompetencje i wiedza powinny być dużo bardziej rozległe, poparte doświadczeniem, a także umiejętnością zaprezentowania ich w praktyce. Znalezienie dobrego menadżera nie jest, wbrew pozorom, łatwą kwestią. Okazuje się bowiem, że ci najlepsi mają już zatrudnienie i zwykle są zatrudnieni na takich warunkach, że nie mają potrzeby zmiany pracy.

Jak rekrutować menadżerów?

Rekrutacja kadry kierowniczej przebiega nieco inaczej niż poszukiwanie szeregowych pracowników. Osoby, które aspirują na wysokie stanowiska, raczej nie poszukują zatrudnienia w ogłoszeniach w sieci czy w prasie. Często odbywa się to na zasadzie networkingu, systemu poleceń, znajomości, które mogą przerodzić się w długofalową współpracę. Firmy, które zajmują się rekrutacją menadżerów, mają zwykle rozbudowane bazy danych oraz sieci kontaktów, dzięki którym są w stanie dosyć bezproblemowo znajdować menadżerów do pracy w różnych firmach i dziedzinach biznesu. Korzystanie z usług doświadczonej firmy rekrutacyjnej ma wiele zalet. Przede wszystkim, znacznie przyspiesza znalezienie pracownika spełniającego wszystkie wymagania. Zdejmuje również z pracodawcy obowiązek prowadzenia rekrutacji – podsyłani są do niego zwykle ci specjaliści, którzy przeszli wielostopniową rekrutację. Pracodawca musi zdecydować, czy daną osobę zatrudni i najczęściej tak się dzieje – specjaliści z agencji rekrutacyjnej dokładają bowiem wszelkich starań, by wyłonieni na drodze selekcji kandydaci faktycznie spełniali wszystkie kryteria i oczekiwania.

Dobra agencja, czyli jaka?

Jeśli poszukujesz specjalistów do kadry menadżerskiej, warto najpierw znaleźć solidną i renomowana agencję rekrutacyjną, która zajmie się przeprowadzeniem rekrutacji. HR Projekt to sprawdzony partner w biznesie, który doskonale wie, jakie są wymagania nowoczesnego rynku pracy i pracodawców w określonych branżach. Dlatego też agencja jest w stanie w krótkim czasie przygotować i przeprowadzić rekrutację na różne stanowiska, w zależności od zapotrzebowania klienta. Decydując się na usługi HR Projekt można mieć pewność, że firma już w najbliższym czasie zyska nowego, dobrego i sprawdzonego pod każdym kątem pracownika. Oczywiście, już od samej firmy zależy, na jakich warunkach takiego fachowca zatrudni i czy będzie on zadowolony z proponowanego wynagrodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *