Używany iPhone? Sprawdź, jak kupić go bez problemu!

Jeśli jesteś na rynku, aby zdobyć iPhone’a i nie chcesz wydawać dużej ilości pieniędzy na nowy, możesz rozważyć zakup używanego iPhone’a. Ponieważ ludzie regularnie aktualizują swoje telefony, na rynku nie brakuje używanych iPhone’ów, więc nie będziesz miał problemu ze znalezieniem jednego. Jest jednak kilka rzeczy, na które warto wcześniej zwrócić uwagę, aby nie sparzyć się i utknąć z iPhonem, który ma problem z funkcjonalnością lub – co gorsza – iPhonem, którego w ogóle nie można aktywować. Sprawdź nasze wskazówki dotyczące kupowania używanego iPhone’a!

Dowiedz się, z jakim modelem masz do czynienia

Chociaż może się to wydawać dość proste, czasami poszczególne modele iPhone’a wyglądają bardzo podobnie i może być trochę trudno odróżnić różne modele iPhone’a. Oto szybki podział.

– iPhone 4: jest dostępny w kolorze czarnym lub białym i ma szkło zarówno z przodu, jak i z tyłu. Wokół niego owinięta jest srebrna opaska. Ta srebrna opaska ma jedną czarną linię po lewej i prawej stronie, a na górze jedną czarną linię. Przedni aparat znajduje się po lewej stronie słuchawki.

– iPhone 4s: wygląda identycznie jak iPhone 4, z wyjątkiem – że ma dwie czarne linie po lewej i prawej stronie telefonu. Brak czarnej linii na górze.

– iPhone 5: jest dostępny w kolorze czarnym lub białym, a tył jest w większości aluminiowy ze szklanymi paskami u góry (w miejscu, w którym znajduje się główny aparat) i u dołu. Przedni aparat znajduje się nad słuchawką.

– iPhone 5c: jest dostępny w wielu różnych kolorach. Tył i boki to jeden plastikowy kawałek. Przedni aparat znajduje się nad słuchawką.

– iPhone 5s: wygląda identycznie jak iPhone 5 z wyjątkiem przycisku Home, który ma Touch ID. Oznacza to, że na przycisku home nie ma zaokrąglonego kwadratu – jest on prosty. Ten model jest również dostępny w kolorze złotym.

– iPhone 6: jest dostępny w kolorze gwiezdnej szarości, srebra lub złota. Krawędzie są bardziej zaokrąglone niż w poprzednich modelach. Tył i krawędzie to jeden w pełni aluminiowy element. Przedni aparat znajduje się po lewej stronie słuchawki. Tylny aparat trochę odstaje.

– iPhone 6s: wygląda identycznie jak iPhone 6s, z wyjątkiem, że pod napisem „iPhone” na odwrocie znajduje się mała litera [S]. Ten model jest również dostępny w kolorze różowego złota.

Sprawdź pojemność pamięci urządzenia

Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest myślenie, że dostajesz urządzenie o pojemności 64 GB, ale niespodziewanie odchodzisz z urządzeniem o pojemności 32 GB. Aby sprawdzić, ile pamięci ma iphone 11 pro max używany, przejdź do Ustawienia> Ogólne> Informacje i poszukaj opcji Pojemność.

Pamiętaj, że jeśli telefon ma 64 GB, nie pokaże tam 64 GB ze względu na formatowanie pamięci i inne kwestie techniczne. Na przykład może pokazywać około 55,6 GB.

Jeśli telefon nie jest naładowany lub nie jest aktywowany i nie pozwala na przejście do aplikacji Ustawienia, możesz także uruchomić iPhone’a w internetowym narzędziu do sprawdzania – aby sprawdzić, jaka jest pojemność.

Polecamy:
Jak dbać o iPhone’a i cieszyć się nim jak najdłużej?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *