Odwrócona osmoza – potencjał zdrowotny i biznesowy

Odwrócona osmoza – to wyrażenie słyszymy coraz częściej w rozmowach, w mediach, ale i biznesie. Chcesz wejść w ten temat głębiej? Koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł, dowiedz się z czym masz do czynienia i kto wie- może znajdziesz w tym pomysł na biznes?

tap-791172_960_720

Odwrócona osmoza to system oczyszczania wody stosowany na całym świecie w celu poprawy jakości wody pitnej. Na polskim rynku jedne z najpopularniejszych są systemy odwróconej osmozy na Prostozkranu.pl.

Czysta woda pitna jest trudna do zdobycia. W krajach trzeciego świata brakuje infrastruktury do dostarczania wody pitnej. Nawet w naszych własnych domach toksyczność wody z kranu stanowi poważny problem, ponieważ można znaleźć w niej toksyny, takie jak ołów i arsen, przepływające przez kran. To tylko jeden z powodów, dla których zwolennicy odwróconej osmozy uważają, że odwrócona osmoza jest sposobem na zapewnienie bezpiecznej wody pitnej. Filtr wody działający na zasadzie odwróconej osmozy może zrobić dla naszego zdrowia nawet więcej, niż mogłoby się nam wydawać. Co dokładnie?

Co to jest woda z odwróconej osmozy?

Chociaż odwrócona osmoza brzmi jak lekcja biologii, którą mogłeś przegapić, w rzeczywistości jest to tylko rodzaj procesu filtracji. W odwróconej osmozie, nieoczyszczona woda, taka jak słonowodna, przepływa przez półprzepuszczalną membranę i filtry węglowe.

Rozmiar membrany pozwala wodzie przepływać przez filtr, ale pozostawia po sobie:

  • sól,
  • chemikalia,
  • minerały,
  • zanieczyszczenia.

Rezultatem jest “czysta” woda wolna od bakterii i minerałów.

Czy możesz pić wodę z odwróconej osmozy?

Woda, którą poddano odwróconej osmozie, nadaje się do picia! Niektóre miasta używają odwróconej osmozy tam, gdzie jest dużo wody morskiej, ale nie ma wystarczającej ilości świeżej wody. Być może użyłeś nawet odwróconej osmozy w filtrze do wody podczas wyprawy, aby mieć pewność, że masz bezpieczną wodę pitną pod ręką. Możesz także zainstalować system odwróconej osmozy w domu bądź firmie.

Czy odwrócona osmoza jest dla ciebie dobra?

Woda pitna ma zalety, które przeszły proces odwróconej osmozy. Jeśli mieszkasz w okolicy, która jest dotknięta problemami związanymi z wodą i obawami, może to być dobry sposób, abyś czuł się bezpiecznie co do wody, którą pijesz. Jeśli pestycydy lub herbicydy są problemem w twojej społeczności, filtrowanie wody przez system odwróconej osmozy ma wiele sensu.

Woda z odwróconej osmozy to również doskonała opcja, gdy kempingujesz lub odwiedzasz miejsce z podejrzaną wodą lokalną. Jest to jeden z najskuteczniejszych systemów do usuwania minerałów śladowych w wodzie.

Istnieją jednak pewne wady wody z odwróconej osmozy. Większość systemów odwróconej osmozy nie ma możliwości rozróżnienia między “złymi” składnikami a dobrymi. Tak więc, podczas gdy szkodliwe zanieczyszczenia są usuwane, tam samo usuwane są minerały śladowe, których nasze ciała potrzebują do prawidłowego funkcjonowania, takie jak żelazo i mangan.

W idealnym świecie nie miałoby to znaczenia, ponieważ otrzymywalibyśmy wszystkie dobre rzeczy, których potrzebujemy z jedzenia, które jemy. Niestety tak nie jest.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *