Organizacja dezynfekcji rąk w biurach

Ten temat jeszcze parę lat temu nie był prawie wcale podejmowany. Aktualnie, ze względu na pandemię COVID – 19 sporo się zmieniło. Dezynfekcja z pewnością nie kojarzy się już wyłącznie ze szpitalami i miejscami, w jakich wymagane jest zachowanie szczególnej sterylności. Teraz w miejscach publicznych zdezynfekowanie rąk jest obowiązkowe. Dozowniki do biur stały się podstawą, podobnie jak w galeriach, czy w restauracjach.

Dozowniki do biur – charakterystyka

Praktyczne i sprawne dozowniki do biur powinny znaleźć się w każdym obiekcie tego typu. To w nich każdego dnia przebywa sporo ludzi, wobec czego należy zadbać o to, by nie nagromadziły się zarazki. Trzeba mieć świadomość, że aż 80% zarazków przenosi się właśnie przez dłonie. Dużo drobnoustrojów znajduje się również na biurkach i klawiaturach. Bardzo często pracownicy jedzą przy nich posiłki i wtedy ryzyko zarażenia się wzrasta. Dlatego właśnie w biurze dozowniki z płynem do dezynfekowania rąk są konieczne. Jeśli nie wiesz, na jaki model się zdecydować, przejrzyj ofertę sklepu z dozownikami, a na pewno znajdziesz coś, co dopasuje się do warunków panujących w Twoim biurze, tym bardziej że dezynfekcja rąk w biurach może zostać z nami na dłużej.

Stacje do dezynfekcji – odpowiednie rozmieszczenie

Niestety, nie wszyscy pracownicy pamiętają o tym, by regularnie dezynfekować dłonie. Zapominają o tym czasami również klienci i partnerzy biznesowi. Kiedy więc chciałbyś bardziej zadbać o nawyki higieniczne osób, z którymi przebywasz w jednym budynku, pamiętaj o jednym. Wszystkie stacje do dezynfekcji powinny być równomiernie rozłożone, w zależności od powierzchni biurowca. Strategiczne rozmieszczenie takich elementów rozbudzi nawyk codziennej, regularnej dezynfekcji rąk w biurach, nawet u tych osób, które do tej pory szczególnie tego nie pilnowały. Szybko zauważysz, że pracownicy mniej chorują i na co dzień czują się lepiej. Będą też zwracać uwagę na to, że w firmie dba się o ich zdrowie.

W salach, w jakich przyjmuje się klientów dozowniki na pewno muszą się znaleźć. Podobnie jak w salach konferencyjnych. Automatyczne stacje do dezynfekowania to również przedmiot obowiązkowy w każdej toalecie. Warto również zadbać o to, by dozowniki lub płyny do dezynfekcji znajdowały się w pomieszczeniach socjalnych. Wszędzie tam, gdzie stacje dezynfekujące będą umieszczone, należy też zadbać o wskaźniki informujące na temat tego, gdzie znajduje się określony dozownik.

Higieniczne warunki pracy – dezynfekcja rąk w biurach

Za higieniczne warunki pracy w biurach odpowiada przede wszystkim dezynfekcja rąk. Odkażanie dłoni nie jest czynnością szczególnie absorbującą, wobec czego warto ją wdrożyć. Szczególnie że badania nad koronawirusem dowiodły, że wirus może utrzymać się na dłoniach po kichaniu, czy kaszlu. COVID – 19 rozprzestrzenia się bardzo szybko, dlatego nie można tego zbagatelizować. I motywować pracowników do jak najczęstszego dezynfekowania dłoni.

Obecnie dezynfekcja rąk w biurach jest tym, czego nie można odpuścić. Miejsca publiczne to miejsca, w jakich wirus prędko się rozprzestrzenia. Należy w takim razie uświadamiać pracowników, klientów i kontrahentów, że dezynfekowanie rąk jest kluczowe.

Dobór odpowiedniego dozownika powinien być podyktowany jego sprawnym działaniem oraz możliwością sprawnego wyczyszczenia. Wybierz modele automatyczne, dające pewność bezdotykowego korzystania z urządzenia. Jest to dobrze postrzegane przez użytkowników i motywuje do dokładnej dezynfekcji rąk w biurach. Po wyborze właściwego dozownika sprawdź również proponowane przez producentów płyny, jakie wlejesz do stacji dozującej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *