Piękny ogród zimowy na tarasie – jak go wykonać?

Ogrody zimowe są używane po to, aby zabezpieczyć rośliny przed wpływem niekorzystnych warunków pogodowych. Tworzą również idealne miejsce do wypoczynku wśród roślinności. Jak można wykonać własny ogród zimowy?

 

Jak zbudowany jest ogród zimowy?

Pod pojęciem ogrodu zimowego znajduje się rodzaj zamkniętej i przeszklonej konstrukcji, która służy do przechowywania w niej roślin. Dodatkowo może on służyć jako przestrzeń do relaksu.

 

Do wykonania nowoczesnego ogrodu zimowego najczęściej stosowane są odpowiednio izolowane profile z przeszkleniem ze szkła hartowanego oraz z płyt z poliwęglanu, które są odporne na rozbicie. Mogą tworzyć różnorodne konstrukcje pod kątem swojego stylu, dlatego można dopasować je zarówno do nowoczesnej, jak i tradycyjnej architektury.

 

Najczęściej ogród zimowy dostawiony jest do budynku. Najczęściej wznoszonym typem konstrukcji jest ogród zimowy na tarasie, dlatego przestrzeń ta może być używana zarówno w ciągu lata, jak i zimą.

 

Ogród zimowy – wybudować samemu czy zatrudnić firmę?

Wykonanie ogrodu zimowego wymaga wykorzystania specjalistycznych materiałów, dlatego też najczęściej jego budowa powierzana jest specjalistycznym firmom, które dysponują odpowiednim zapleczem i doświadczeniem w wykonaniu takich konstrukcji.

 

Firmy oferujące ogrody zimowe mogą wykonać je na indywidualne zamówienie klientów według wskazanego projektu lub też zaprojektować ogród na zamówienie, aby spełniał on wszystkie wymagania zamawiającego.

 

Ile kosztuje wykonanie ogrodu zimowego?

Koszty związane z wykonaniem ogrodu zimowego zależne są od jego wymiarów i zastosowanego materiału.

 

Przykładowe ceny ogrodów zimowych:

  • ogród zimowy o wymiarach 300 x 350 cm – około 17 000 zł
  • ogród zmowy o wymiarach 400 x 400 cm – około 21 000 zł
  • ogród zimowy o wymiarach 300 x 500 cm – około 21 000 zł
  • ogród zimowy o wymiarach 350 x 700 cm – około 30 000 zł

 

Osoby, które chciałyby wykonać wymarzony ogród zimowy na tarasie, mogą już teraz sprawdzić oferty producentów tego typu konstrukcji online i wybrać najlepszy wariant pasujący do swojego gustu i potrzeb.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *