Druk na szkle – na czym polega i jakie ma zastosowanie?

Szkło z nadrukiem może wyglądać bardzo efektownie i stać się niebanalną dekoracją w różnych przestrzeniach. Na czym dokładnie polega technika drukowania na szkle? Jakie ma ona zastosowanie?

 

Druk na szkle – co to jest?

Nowoczesne urządzenia drukujące potrafią wykonać nadruki na różnych powierzchniach. Jedną z nich jest szkło. Nadruki wykonane na szkle mogą nadać mu niebanalny wygląd, a dzięki zastosowaniu tego właśnie materiału uzyskują wszechstronne zastosowanie.

 

Wśród technik druku na szkle najczęściej stosowane są dwie:

  • druk solwentowy
  • ekologiczny druk UV

 

Drukarki stosowane do wykonania nadruków na szkle mogą przygotować nadruk w bardzo wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu wyglądają one również tak efektownie.

 

Osobom chcącym zamówić druk na szkle Warszawa daje dostęp do różnych drukarni wykonujących usługi w tym zakresie, gdzie można zamówić wykonanie nadruków na szkle według własnego pomysłu.

Jakie jest zastosowanie druku na szkle?

Druk na szkle ma bardzo szerokie zastosowanie i może być on wykorzystywany na różne sposoby, aby uzyskać atrakcyjny efekt wizualny w wielu przestrzeniach.

 

Wśród zastosowań druku na szkle znajdują się głównie:

  • przeszklenia – mogą być wykorzystane do wykonania efektownych ścian działowych w pomieszczeniach, boksów z przeszkleniem
  • skrzydła drzwi i szaf – uzyskują on wtedy efektowny, nowoczesny wygląd
  • osłony ścian – stosowane najczęściej w kuchni, aby zabezpieczyć je przed uszkodzeniem, są wtedy także łatwe w czyszczeniu
  • deski do krojenia – wśród zastosowań druku na szkle znajdują się również praktyczne przedmioty codziennego użytku, w tym efektowne deski do krojenia, które mogą służyć też jako podkładki, podstawki
  • reklama – za pomocą zadrukowanego szkła można także przygotować atrakcyjnie wyglądające tablice reklamowe oraz inne rodzaje materiałów reklamowych

 

Firmy wykonujące nadruki na szkle mogą przygotować je na indywidualne zamówienie klienta lub też można zdecydować się na jeden z wielu dostępnych wzorów w katalogach. Z dostępnymi wzorami, jakie mogą być nadrukowane na szkle, można zapoznać się również na stronach internetowych firm.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *