Nowoczesne nagrobki pojedyncze – ile kosztują?

Nagrobek pojedynczy w nowoczesnym stylu wyróżnia się prostą, ale elegancką konstrukcją. Jakie rodzaje nagrobków najczęściej zamawiane są przez klientów? Jakie są koszty związane z ich wykonaniem?

 

Nagrobki w nowoczesnym stylu

Wybór nagrobka na grób bliskiej osoby jest często bardzo trudnym zadaniem. Asortyment jest spory, dlatego trzeba dokładnie przemyśleć szereg kwestii, w tym materiał, styl nagrobka, jego wykończenie czy dodatkowe elementy.

 

Dzisiaj coraz więcej klientów zamawia nagrobki pojedyncze w nowoczesnym stylu. Tego typu nagrobki charakteryzują się przede wszystkim prostą konstrukcją, bez zbędnych ozdobników, dekoracyjnego frezowania krawędzi i dużej ilości tzw. galanterii nagrobnej.

 

Do wykonania nowoczesnych nagrobków najczęściej używane są kamienie naturalne, w tym granity, które cechują się wielowiekową trwałością. Wybierając nagrobek z granitu, można mieć pewność, że posłuży on na bardzo długi czas.

 

Pod kątem galanterii nagrobnej, czyli różnych dodatków i dekoracji stosowanych na nowoczesny pomnik, najczęściej wybierane są:

  • proste litery
  • krzyże
  • latarnie

 

Zasadniczo, im mniej dekoracji na nowoczesnym nagrobku, tym bardziej współcześnie i minimalistycznie on wygląda. Oczywiście, przekłada się to także na jego cenę.

 

Ceny nowoczesnych nagrobków pojedynczych

Za nowoczesne nagrobki pojedyncze najczęściej trzeba zapłacić cenę 4-5 tysięcy złotych. Można jednak zamówić je także taniej, na przykład wtedy, gdy zrezygnuje się z pionowych elementów pomnika nagrobnego, a pozostawi jedynie poziomą płytę.

 

Duży wpływ na koszt wykonania nagrobka ma materiał. Najtańsze są granity chińskie, jednak nie mają one zbyt dobrych opinii. Właśnie dlatego często poleca się wybranie nieco droższego materiału, który będzie wyższej jakości w porównaniu do najtańszych granitów.

 

Dość drogie są również elementy galanterii – mogą one podwyższyć kosz wykonania nagrobka nawet o kilka tysięcy złotych. Przykładowo, jedna litera renomowanego producenta to wydatek nawet do 50 złotych za sztukę.

 

Aby uzyskać dokładne informacje dotyczące kosztów wykonania nagrobka, warto wysłać zapytania ofertowe do kilku zakładów kamieniarskich.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *