Płacenie bitcoinami – jak się to robi?

Płacenie za pomocą bitcoinów jest bardzo wygodne. Nie wymaga żadnych pośredników, ani pośredników. Do tego jest bardzo wygodne, łatwe i bezpieczne. Stają się coraz bardziej popularne, dlatego w wielu miejscach możesz płacić bezpośrednio za pomocą bitcoinów. Jak wygląda taka transakcja i w jaki sposób się to robi?

Jak płacić bitcoinami?

Chyba najbardziej popularną metodą jest otworzenie portfela bitcoin. Jest to obowiązkowe narzędzie, dzięki któremu możesz płacić jak i odbierać bitcoiny. Jest to również swojego rodzaju bank, w którym bezpiecznie możesz przechowywać swój dorobek w postaci kryptowaluty. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań, dzięki którym skutecznie założysz swój pierwszy portfel Bitcoin. Istnieją opcje mobline, stacjonarne i hybrydowe. Najbardziej popularną aplikacją na telefon jest Airbitz, CoPay czy Mycelium. Z reguły mają one przyjazny i intuicyjny interfejs, dzięki któremu z łatwością wykonasz wszelkie transakcje. Polecamy spojrzeć również na ten kantor Bitcoin.

Aby płacić bitcoinami musisz przede wszystkim je zdobyć. Możesz zdobywać Bitcoiny od znajomych, przyjować jako płatność za towary lub usługę, lub po prostu zinwestować w nie na jednej z wielu giełd. Dzięki aplikacjom możesz znaleźć sprzedawców, którzy akceptują płatność w Bitcoinach w Twojej okolicy i online. Kupując za pomocą bitcoin zyskujesz maksymalne bezpieczeństwo i prywatność.

Jeżeli zdobyłeś już trochę tej kryptowaluty to możesz zacząć kupować. Dzisiaj za pomocą Bitcoinów można kupić praktycznie wszystko. Przeróżne usługi, dom a nawet samochód. Możesz robić zakupy online w ogromnej ilości sklepach, które akceptują tą formę zapłaty. Za pomocą odpowiedniej wyszukiwarki z pewnością zrobisz satysfakcjonujące dla siebie zakupy.

Płatność możesz dokonać za pomocą odpowiedniej wtyczki przypisanej do Twojego portfela Bitcoin. Znajdź funkcję od tego w Twoim portfelu! Posiadając portfel mobilny w swoim telefonie możesz po prostu zeskanować kod QR znajdujący się na stronie. Pamiętaj, że płatność ważna jest tylko przez 15 minut. Ma to związek z ciągle zmieniającym się kursem Bitcoin.

Pamiętaj, aby zapłacić odpowiednią ilość swojej waluty. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania co do płatności za konkretną usługę to koniecznie skontaktuj się z właścicielem sklepu lub usługi.

Karta debetowa

Innym rozwiązaniem jest jeszcze karda debetowa Bitcoin. Mogą one funkcjonować na wiele różnych, jednak najbardziej popularną jest zamienianie waluty krypto na pieniężną. Tutaj pobierana jest niewielka opłata manipulacyjna, która jak najbardziej jest opłacalna. Możesz jej używać praktycznie w każdym sklepie, który akceptuje karty kredytowe, np. Visa. Idealnie sprawdza się to w przypadku opłacania rachunków. Kartę możesz wykorzystać również do automatycznych płatności.

Jak widać, płacenie bitcoinami wcale nie jest takie trudne. Na rynku istnieje wiele możliwości, a płacenie kryptowalutą możliwe jest w coraz to większej ilości sklepach. Zacznij zbierać Bitcoiny już teraz i ciesz się świetną kryptowalutą!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *