Planujesz wyjazd za granicę – zobacz jak się przygotować

https://szybkanauka.pro/10-angielskich-zwrotow-zagranica/Czeka Cię wyjazd za granicę? Plus sporej dawki emocji związanej z podróżą i pobytem w nowym miejscu musisz pomyśleć też o formalnościach i stosownych przygotowaniach. Spójrz, o czym warto pamiętać jeszcze przed wyjazdem i przygotuj się na wszelkie ewentualności.

Te angielskie zwroty mogą Ci się przydać

Niezależnie od tego, do jakiego kraju się wybierasz, znajomość języka angielskiego z pewnością Ci się przyda. Nawet jeśli nie masz go w małym palcu, istnieją przydatne zwroty, których poznanie ułatwi Ci pobyt w obcym kraju. W nauce przed wyjazdem wsparciem okaże się film prezentujący 10 przydatnych angielskich zwrotów  https://szybkanauka.pro/10-angielskich-zwrotow-zagranica/. W tym materiale znajdziesz podstawowe wyrażenia, które pozwolą Ci załatwić wiele praktycznych spraw w obcym języku. Dowiesz się jak się przywitać ze zwrotem „Hello”, jak poprosić o uwagę z wyrażeniem „excuse me” i jak podziękować dzięki znajomości zwrotu „thank you”. W filmie znalazły się także takie frazy jak „I need” wyrażające potrzebę, „I am sorry” pozwalające przeprosić i „please”, dzięki któremu poprosisz o pomoc czy przysługę. Gdy potrzebujesz poznać miejsce danego punktu, możesz użyć przydatnego zwrotu „where is”, a gdy chcesz, by ktoś pokazał Ci daną rzecz lub punkt, użyj pytania „can you show me”. Prócz nauki angielskich wyrażeń metodą aktywnego mówienia, materiał pomoże Ci także poznać prawidłową wymowę oraz rozpoznać akcent.

Praktyczne porady przed wyjazdem

Jeśli masz już wiedzę na temat praktycznych angielskich zwrotów do użycia między innymi za granicą, czas na rozeznanie się w innych sprawach formalnych. Pamiętaj, by mieć na uwadze kwestie prawne obowiązujące w danym kraju. Należą do nich warunki wjazdu i wyjazdu, ewentualne obowiązkowe szczepienia, kwestie ubezpieczenia i inne zasady, które mogą się różnić od tych panujących w Polsce. Miej na uwadze także zadbanie o posiadanie odpowiedniej waluty – wymień ją w kantorze, gdy preferujesz gotówkę lub załóż konto walutowe.

Co potrzebujesz zabrać ze sobą? Jeśli wyjeżdżasz turystycznie, wystarczy Ci ekwipunek na krótszy czas obejmujący odzież dostosowaną do pogody, kosmetyki, lekarstwa, niezbędne dokumenty (takie jak dowód osobisty i paszport) oraz ubezpieczenie podróżne. Gdy Twój wyjazd ma charakter zawodowy, często będzie Ci potrzebne pozwolenie na pobyt oraz zatrudnienie, zagraniczne konto w banku czy też wyrobienie sobie numeru pracownika.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Odpowiedni bagaż oraz przygotowanie językowe to nie wszystko, czego potrzebujesz podczas wyjazdu zagranicznego. Pamiętaj o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo i by wyjazd przebiegł bez zakłóceń, warto zadbać o nie jeszcze przed rozpoczęciem podróży. Kluczowa jest kwestia ubezpieczenia. Jeśli podróżujesz w obrębie krajów Europy, nie zapomnij o wyrobieniu karty EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Będzie przydatna, ale nie zapewni pełnej ochrony. By poczuć się w pełni bezpiecznie, najlepiej wykupić ubezpieczenie turystyczne, które dopasujesz do własnych potrzeb. Posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia da komfort psychiczny i sprawi, że pobyt upłynie w milszej atmosferze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *