Płatności bezgotówkowe w Polsce? Dowiedz się więcej!

p01

Polacy coraz częściej wybierają płatności bezgotówkowe zamiast gotówki. Poznaj statystki płatności bezgotówkowych i sprawdź, w którymi kierunku zmierza rynek.

Większość Polaków wybiera płatności bezgotówkowe
W portfelach Polaków jest już około 38 mln kart płatniczych (z czego prawie 80% stanowią karty zbliżeniowe). Dla większości z nas płatność telefonem, przelewy internetowe czy PayPass to element każdego dnia – wiążę się to z dużą otwartości polskiego społeczeństwa na nowe technologie. Ale nie tylko zdecydowana większość użytkowników jako powody wyboru płatności bezgotówkowych podaje – innowacyjność i nowoczesność, wygodę oraz oszczędność czasu. Kolejnym argumentem przemawiającym za płatnościami bezgotówkowymi jest także coraz większa dostępność i popularność terminali płatniczych w punktach usługowo-handlowych (wyjątkiem wciąż są sklepy w małych miejscowościach). Jednak obserwując rozwój można uznać, że Polska ma szansę zostać jednym z najbardziej bezgotówkowych Państw w Europie.

Ulubiona forma płatności? Karta płatnicza i smartfon

Według badania przeprowadzonego na zlecenie eService spontanicznym wyborem sposobu płatności wymieniło kartę (aż 86% respondentów), kolejne miejsca zajmowały takiej formy jak – gotówka (61%), smartfon (52%) oraz przelew (15%). Ponadto prawie 78% wskazało na kartę płatniczą i smartfon jako najszybsze i najwygodniejsze metody płatności. Wyniki badań pokazują jak zmienia się podejście oraz preferencje do form płatności wśród Polaków. Na zmianę wpływ ma zarówno branża finansowa, przedsiębiorcy, jak i sami klienci. Oprócz transakcji za pośrednictwem kart zbliżeniowych, coraz częściej dokonywane są płatności zbliżeniowe telefonem. Na rynku pojawiają się rozwiązania takiej jak SamsungPay czy ApplePay. Również banki zapewniają swoim klientom taką możliwość za pośrednictwem dedykowanych aplikacji mobilnych. Jednak najpopularniejszą (według badania dla 35% respondentów) mobilną metodą płatności okazał się BLIK.

Badanie „Postawy Polaków wobec form płatności”

Powyższe wyniki zostały zaczerpnięte z badania wykonanego przez Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia na zlecenie eService. Jego wyniki jasno wskazują kierunek i rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce. Więcej informacji na jego temat znajdziesz na stronie https://bezgotowki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *