Jakie oświetlenie do salonu?

light

Zgodnie z tytułem tekstu skupimy się na tym, w jaki sposób powinno wyglądać oświetlenie do salonu. Kiedy mówimy o salonie, z pewnością najczęściej słyszymy rozmowy związane z troską o nowoczesność. Troska o nowoczesność jest niewątpliwie istotna, ale odpowiednie oświetlenie nie jest bez znaczenia. Przechodząc do konkretów, dobre oświetlenie salonu przekłada się na następujące zalety:

  • podkreślenie najlepszych elementów salonu
  • zmiana metrażu wnętrza
  • ukrycie niedoskonałości

Można powiedzieć, że mamy takie trzy w jednym, prawda? Jeżeli chodzi o konkretny wybór oświetlenia, na początku musimy zastanowić się nad tym, w jakich miejscach spędzamy najwięcej czasu. Naturalnie chodzi o szczególną troskę dotyczącą tych właśnie miejsc. Kiedy już te miejsce zostaną przez nas zlokalizowane, następnym krokiem powinno być umieszczenie tam lamp. Gdyby wspomniane rozwiązanie, z jakichś względów nie było realne, jest jeszcze opcja numer 2, a mianowicie oświetlenie punktowe w całym salonie.

Na co się zdecydować?

Wbrew pozorom trudno jest odpowiedzieć na pytanie, jakie oświetlenie powinno być w salonie. Opcje są różne, przykładowo są osoby decydujące się na małe lampki ustawione w różnych miejscach salonu. Wybierając taką drogę, otrzymamy przyjemne światło, a ciemne kąty salonu zostają oświetlone.

Innym wyjściem są dekoracyjne formy świetlne. Mówiąc bardziej konkretnie, chodzi o listwy świetlne, czy też awangardowe obiekty bliższe rzeźbom niż lampom. Osoby podążające w tym kierunku powinny spodziewać się uwypuklenia elementów wnętrza, które będą istotne.

Do tej pory mówiliśmy sobie ogólnie o oświetleniu salonu, a teraz czas dodać do tego dwa słowa poświęcone oświetleniu sufitowemu. Kiedy wybieramy oświetlenie sufitowe, musimy mieć w pamięci, że kluczową sprawą jest wielkość naszego salonu. Załóżmy, że interesuje nas żyrandol w dużym suficie. W takim wypadku żyrandol nie może być zbyt mały. Gdybyśmy odstąpili od żyrandola dobrze zastanowić się nad kilkoma mniejszymi punktami świetlnymi, które będą umieszczone na suficie. Można rzec, że biorąc pod uwagę wszystko, co dotychczas było mówione, najważniejszy jest korzystny efekt. Należy przez to rozumieć jasne/przygaszone i nastrojowe oświetlenie.

Decyzja należy do nas

Tak dotarliśmy do najważniejszej części tekstu, a mianowicie podjęcia decyzji, która będzie odpowiednia. Jeżeli nie potraficie się zdecydować albo są jakieś niejasności, potrzebna Wam pomoc. Tutaj opcje są dwie. Z jednej strony pomoc powinniśmy otrzymać w dosłownie każdym sklepie, a z drugiej są specjaliści od aranżacji. Naturalnie należy jednak mieć na uwadze, że skorzystanie z usług specjalistów od aranżacji to mniejszy lub większy wydatek.

Zapewne chcielibyście w tym momencie otrzymać jakąś poradę. Jest jednak pewien problem. Przedstawienie jakiejkolwiek porady tak naprawdę mija się z celem. Celem było przedstawienie sytuacji względem wyboru oświetlenia do salonu (teraz to już za nami). Na ten moment nie pozostaje Wam nic innego, jak podsumować wszystko i podjąć stosowną decyzję.

Artykuł powstał przy współpracy z  http://www.gralux.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *