Jak skutecznie ochronisz swój telefon pracując na budowie?

1461590393008

Telefon jest niczym trzecia ręka każdego z nas – również w sferze zawodowej. Nie chodzi tutaj o biznesmenów, ale też o pracowników budowy, gdyż tej niszy również nie ominęła konieczność wszechobecnej osiągalności razem z tym gadżetem. To, co jednak różni przeciętnego użytkownika smartfona w biurze od tego na budowie to stopień zagrożenia, jaki czyha na sprzęt. Nikomu nie trzeba tłumaczyć, iż to właśnie pracownicy budowlani muszą przyłożyć jeszcze większą wagę do ochrony swojego telefonu.

Jak to zrobić?

Istnieje wiele różnych opcji: grubych, cienkich, gąbczastych, twardych, kolorowych i przezroczystych. Etui są oczywistym rozwiązaniem w celu ochrony naszych telefonów. Ale dlaczego? Co powinieneś rozważyć przy zakupie jednego z nich jeśli pracujesz na budowie?

Twój smartfon jest dość sztywnym elementem wyposażenia i ma dość kruchy wyświetlacz. Przez „sztywność” rozumiem, że nie ma wiele części w standardowym telefonie, który mógłby absorbować energię w sytuacji uderzenia, więc zamiast pochłaniać wstrząsy i ograniczać wpływ – energia z uderzenia będzie przenoszona na całe urządzenie. Większość szkła używanego obecnie w smartfonach jest znacznie twardsza niż standardowe szkło, co oznacza, że może absorbować więcej energii niż okno lub szklanka, ale jest jeszcze bardziej kruche niż plastik z tyłu urządzenia. Jak więc możemy walczyć z tym korzystając z odpowiednich etui?

Etui działa w odniesieniu do telefonu, niczym kask na głowie pracownika budowy. Twój smartfon jest oczywiście mniej ważny niż twój mózg, ale możemy zastosować tutaj te same zasady do ochrony twojego smartfona. Wybierając etui, wybierz takie, która zostało wykonane z materiału, który nie jest sztywny ani twardy, ale jest bardziej elastyczny lub gąbczasty. Wybierz takie, które może absorbować energię – znajdziesz ich sporo na www.homescreen.pl. Niektóre z powszechnych materiałów absorbujących energię to:

• silikon
• termoplastyczny poliuretan, znany również jako TPU.

Najlepiej jeśli to możliwe wybrać możliwie jak najgrubsze etui bo to jest to, co czyni je bardzo wydajnymi w absorbowaniu energii. Ich minusem jest masywność, ale robią dobrą robotę chroniąc urządzenia mobilne – także na budowie.

Pamiętaj, że twarde, sztywne etui nie pochłonie energii uderzenia, chyba że pęknie podczas upadku – ale nie powinieneś na to liczyć. Najprawdopodobniej energia będzie przekazywana bezpośrednio do telefonu bez spadku intensywności. Dodatkowo oczywiście nie można obiecać, że miękki futerał zawsze będzie chronił twoje urządzenie w przypadku upadku, tak samo jak kaski na głowach nie są w stu procentach skuteczne, ale ich noszenie jest znacznie bezpieczniejsze niż zignorowanie tego faktu.

Więc jaki jest ostateczny wynik?

Jeśli szukasz etui chroniącego telefon nawet na budowie, dodaj do wyszukiwania słowa “silikon” lub “TPU”. Możesz ograniczyć bogactwo swoich opcji do wyboru, ale zwiększysz efektywność ochrony. Mogą istnieć inne materiały, których nie wymieniono tutaj, które są skuteczne w pochłanianiu energii uderzenia – również można je sprawdzić.

Najpopularniejsze usterki w iPhone
Naprawa zalanych iPhone’ów: Czy warto i jakie są koszty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *