Rozwój osobisty: czy poczucie humoru ma znaczenie?

manager-laughing-at-a-conference-room-meeting-during-a-discussion-dv1244037-57ab3e9d3df78cf459924039

Czemu powinieneś chcieć być zabawny? Pomyśl nad tym jaka jest największa zaleta dobrego humoru? Wspiera zarówno emocjonalne, jak i fizyczne dobre samopoczucie (tak na początek). Chociaż od lat nauczano nas, że dobry jest dobrym lekarstwem na stres, dopiero teraz badania potwierdzają, że tak właśnie jest. Śmiech pomaga rozluźnić ciało, uwalniając endorfiny, naturalny środek przeciwbólowy twojego ciała. Pomaga to również zwiększyć aktywność mózgu, co jest wspaniałe w sytuacjach, w których trzeba dużo myśleć. Wreszcie, śmiech wzmacnia układ odpornościowy twojego organizmu i pomaga w walce z chorobą.

A to nie wszystko!

Dobre poczucie humoru robi także cuda dla osobistego rozwoju i twoich relacji międzyludzkich. Umiejętność wyśmiewania się ze stresu w pracy sprawia, że stajesz się bardziej dostępny dla współpracowników. Poza tym Twoje zrelaksowane podejście sprawi, iż będą czuć się w twoim towarzystwie bardziej komfortowo z tobą. I jak już wspomniano, zwiększona aktywność mózgu, którą otrzymujesz, będzie niezbędna przy zarządzaniu i pracy z innymi ludźmi.

W jaki sposób rozwijać swoje poczucie humoru?

Teraz, gdy znasz zalety dobrego poczucia humoru w rozwoju osobistym, następnym krokiem jest wiedzieć, jak je rozwijać. Zwróć uwagę, że naprawdę nie ma jednoznacznego sposobu uczenia się bycia zabawnym. To naprawdę coś, na co musisz się rozwinąć. Ale jest kilka przydatnych wskazówek, które pomogą Ci to poczuć.

Szczególnie potrzebna jest jedna inspiracja. Wystarczy przypomnieć sobie, co wywołuje Twój uśmiech na twarzy. Kawały na stronie http://kawaly.tja.pl/ albo seriale komediowe w Netflixie zdecydowanie pomagają w utrzymaniu dobrego nastroju.

Dobrym ćwiczeniem do zastosowania nowego znalezionego talentu kawalarza jest szukanie zawsze lżejszej strony rzeczy, które dzieją się wokół ciebie. Na przykład, jeśli w miejscu pracy pojawia się coś denerwującego, zastanów się, dlaczego uważasz, że jest to denerwujące. Istnieje szansa, że irytacja jest przesadzona i zaczniesz widzieć zabawniejszą stronę sytuacji.

Wspieraj swój osobisty rozwój – bawiąc innych

Każda sytuacja i każda osoba jest inna. W związku z tym, to jak dobrze odbierane są twoje dowcipy, będzie się również różnić. Zrób krótką pauzę i zastanów się, jaka byłaby najlepsza anegdotka dla danej sytuacji. Pamiętaj też, że niektóre tematy, takie jak kwestie rodzinne, religia i polityka, mogą być nie na miejscu.

Na koniec pamiętaj, że od czasu do czasu wszyscy opowiadają kiepski dowcip. Nie bądź dla siebie zbyt surowy. To wszystko jest częścią treningu. Dopiero gdy popełnisz kilka błędów, prawdopodobnie znajdziesz swój styl. Wkrótce poznasz najlepszy czas i miejsce na dodanie humoru do każdej sytuacji, a przekonasz się, że humor stał się znaczącym wkładem w rozwój osobisty, zapewniając ci sukces, którego szukałeś.

Jeśli już opanujesz dobry żart do perfekcji – ani się obejrzysz a nie tylko staniesz się duszą towarzystwa, ale też będziesz mógł liczyć na awanse zawodowe. To wszystko bez większego wysiłku, ale tylko dlatego, iż jesteś w dobrym nastroju!

1 komentarz

  1. SAD pisze:

    Nie lubię Prima aprilisa, bo wszystkie te żarty tego dnia są jakieś dęte. Najlepsze kawały są przy piwie, przy dobrych kumplach. Szczególnie, jeśli tylko męskie towarzystwo 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *