Siedziba Twojej firmy ma ponad 20 lat? Sprawdź czy systemy oświetleniowe nie są przestarzałe i zaoszczędź

Corelite_2X2_Open_Office

Oświetlenie Twojego przedsiębiorstwa ma kluczowe znaczenie dla jego sukcesu, a trendy w oświetleniu komercyjnym zmieniają się tak szybko, że faktycznie można się w tym zgubić. Nie pozwól, by Twoja firma została w tyle – w ciemności. Skorzystaj z zalet nowoczesnego oświetlenia!

Przebłyski przeszłości

Budynki zbudowane zaledwie 20 lat temu zwykle muszą być jak najszybciej aktualizowane, by ich właściciele mogli cieszyć się energooszczędnymi systemami oświetleniowymi. Zastanów się nad komputerami budowanymi w latach 80. i 90. w porównaniu z dzisiejszymi modelami, to najlepiej da ci wyobrażenie o tym, jak daleko w tyle mogą być posiadane systemy oświetleniowe – i nie jesteś sam. Według danych, ponad 75 procent budynków będących siedzibami firm ma ponad 20 lat, i zwykle marnuje ponad 50 miliardów złotych rocznie, utrzymując przestarzałe systemy oświetleniowe.

Jak zacząć oświetleniowe zmiany na lepsze?

W zależności od rodzaju działalności, 20-50 procent budżetu na energię elektryczną jest zasysane przez wymagania oświetleniowe. Oznacza to, że ulepszenia w zakresie oszczędzania energii mogą naprawdę pomóc w zarządzaniu kosztami. W rzeczywistości, przy ciągłym ulepszaniu żarówek, urządzeń i elementów sterowania, oświetlenie zwykle zapewnia najwyższy zwrot z inwestycji w przypadku większych ulepszeń. Właściwa kombinacja może się opłacić w ciągu trzech do pięciu lat i zaoszczędzić 25-50 procent rocznie na energii świetlnej. Czasem wystarczą nowe lampy sufitowe by już zaoszczędzić na nową kampanię reklamową!

Ulepszenia oświetleniowe to również:

• Lepsza jakość oświetlenia.
• Lepsza wydajność i produktywność – zaledwie jeden procent poprawy może zapewnić oszczędności przekraczające całkowity rachunek za energię!
• Zwiększone bezpieczeństwo.
• Zwiększona sprzedaż i zyski.
• Lepsza wydajność systemu i mniejsze potrzeby w zakresie konserwacji.
• Spadek wymagań w zakresie klimatyzacji i chłodzenia (w niektórych zastosowaniach i obszarach geograficznych).
• Cisza i spokój, w porównaniu z szumem starszej technologii oświetleniowej.

Wymień przestarzałe systemy oświetleniowe na nowszy, wydajniejszy produkt i elementy sterujące, takie jak np.

• Diody LED

Diody elektroluminescencyjne zużywają o 75-80 procent mniej energii niż lampy żarowe i działają nawet 25 razy dłużej.

• CFL

Kompaktowe lampy fluorescencyjne zużywają o 75 procent mniej energii i trwają 10 razy dłużej niż żarniki, a występują w wielu kolorach.

• Halogeny

Są dwa razy wydajniejsze niż żarowe, a ich jasne białe światło doskonale sprawdza się w zastosowaniach zewnętrznych, takich jak np. oświetlenie stadionu.

• Czujniki

Czujniki, takie jak czujniki obecności i światła dziennego reagujące na sygnały takie jak światło, ruch i temperatura, oferują wygodę, oszczędność energii i bezpieczeństwo.

• Ściemniacze

Kontroluj intensywność światła i oszczędzaj energię.

• Przełączniki dwupoziomowe

Wyłącz połowę świateł w pokoju, gdy pełne oświetlenie nie jest konieczne.

Jakie rodzaje zachęt są dostępne dla ulepszeń oświetlenia?

Państwowe zachęty podatkowe dla wykwalifikowanych, energooszczędnych systemów oświetleniowych. Lokalne i państwowe zachęty wspierające bardziej ekologiczne produkty w celu zmniejszenia zużycia energii i zużycia paliw kopalnych i wiele innych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *