Początki kodowania: absolutne podstawy dla żółtodziobów!

Czy próbujesz nauczyć się programowania stron internetowych, ale nie wiesz, od czego zacząć? Próbowałeś sprawdzić w Google, czego w pierwszej kolejności się nauczyć, ale tam jest tak dużo zasobów, wiele z nich zawiera zbyt dużo informacji – co więc zrobić?

mouse-893252_960_720

W tej chwili wszystko, czego potrzebujesz, to podstawy tworzenia stron internetowych – ogólne wytłumaczenie z pewnym kierunkiem, gdzie pójść dalej. Możesz też zawsze zrezygnować i zwrócić się o pomoc do profesjonalistów, takich jak: https://www.cube3d.pl. Wybór należy do Ciebie.

Jeśli jesteś początkującym programistą, ten przewodnik jest dla Ciebie!

Zaczniemy od podstaw…

Zanim przejdziemy do stron internetowych … zacznijmy od Ciebie! Jaki jest twój ostateczny cel w nauce kodowania? Zastanów się, jakie są powody, dla których chcesz to zrobić? Jaki jest twój ostateczny cel? Szukasz ciekawego hobby, zmiany kariery, elastycznej pracy, w której możesz być bliżej rodziny? Twoje całe podejście do tworzenia stron internetowych powinno skupiać się wokół osiągnięcia tego jednego marzenia.

Możesz nawet spróbować zapisać cel i umieścić go w miejscu, w którym zobaczysz go codziennie, jak lustro w łazience lub obok komputera. W trakcie tego artykułu pamiętaj o celu i pozwól mu określić, jakie decyzje podejmujesz: jakie języki chcesz poznać, a nawet w jaki sposób chcesz się uczyć.

Mając to na uwadze, zacznijmy od podstaw! To może wydawać się oczywiste, ale powiem to tak:

Zasadniczo tworzenie stron internetowych dotyczy budowania stron internetowych. Witryna internetowa może być prostą stroną z jedną stroną lub może to być niezwykle złożona aplikacja internetowa. Jeśli możesz go wyświetlić w przeglądarce internetowej, ma to związek z tworzeniem stron internetowych.

Oto proste wyjaśnienie działania stron internetowych:

Strony internetowe to po prostu garść plików przechowywanych na komputerach zwanych serwerami. Serwery to komputery używane do hostowania stron internetowych, co oznacza, że ​​przechowują pliki witryny. Te serwery są podłączone do gigantycznej sieci o nazwie World Wide Web. Przeglądarki to programy uruchamiane na komputerze. Ładują pliki witryny za pośrednictwem połączenia internetowego. Twój komputer jest również znany jako klient, który łączy się z serwerem.

Jak działa Internet? Jaka jest różnica między stroną internetową, serwerem WWW i wyszukiwarką? Strony internetowe składają się z plików, głównie HTML, CSS i JavaScript.

HTML jest podstawą wszystkich stron internetowych. Jest to główny typ pliku ładowany w przeglądarce podczas przeglądania strony internetowej. W rzeczywistości możesz stworzyć bardzo prostą stronę internetową, korzystając tylko z HTML-a i innych typów plików. Nie będzie wyglądać bardzo interesująco, ale to minimum potrzebne, aby strona internetowa była stroną internetową.

Bez CSS strona internetowa będzie wyglądała tak estetycznie jak dokument Word. Dzięki CSS możesz dodawać kolory wszystkich rodzajów, atrakcyjne czcionki i układ strony w dowolny sposób. Możesz nawet dodawać animacje i rysować kształty, używając bardziej zaawansowanych CSS.

JavaScript to język programowania, który pozwala na interakcję z elementami na stronie internetowej i manipulowanie nimi. Podczas gdy CSS dodaje stylu do HTML, JavaScript dodaje interaktywność i sprawia, że ​​strona jest bardziej dynamiczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *