Ryzyko zawodowe w pracy jubilera

jewelry-manufacturing-1381501_640

Zawód jubilera cieszy się sporą renomą i uznaniem wśród społeczeństwa. Trzeba jednak pamiętać, że prowadzenie salonu jubilerskiego ma zarówno swoje wady, jak i zalety. Jubiler musi bowiem liczyć się z tym, że ponosi dosyć duże ryzyko zawodowe. Im większy salon, tym więcej trzeba też zainwestować w jego odpowiednie zabezpieczenia.

Praca jubilera to często zawód, który jest przekazywany z pokolenia na pokolenie. Większość mniejszych salonów jubilerskich to biznes rodzinny, przekazywany z ojca na syna. Dzięki temu takie salony jubilerskie cieszą się dużą renomą i są po prostu znane na lokalnym rynku. Oczywiście, trzeba liczyć się też ze spora konkurencją. W ostatnich kilkunastu latach powstało wiele sieciowych firm jubilerskich, których sklepy można spotkać praktycznie w każdym dużym mieście i w wielu mniejszych. Duże salony sieciowe w pewnym stopniu są zagrożeniem dla niewielkich, rodzinnych biznesów. Jubilerzy prowadzący niewielkie firmy muszą więc liczyć się z tym, że jeśli w ich okolicy powstanie sklep sieciowy, zyski z biznesu mogą gwałtownie spaść. O tym, czy firma utrzyma się na rynku, zdecyduje jej podejście do klienta oraz konkurencyjne ceny, o które czasem trudno w konkurencji z dużymi sieciowymi sklepami, które mogą konkurować nie tylko dużym wyborem, ale również ceną. Jubiler Ziętek Lublin to salon jubilerski z dużymi tradycjami, który może bez obaw konkurować nawet z dużymi sklepami sieciowymi.

Salon jubilerski to gratka dla amatorów cudzej własności

bransoletki z drewnaW zawodzie jubilera i prowadzeniu salonu jubilerskiego trzeba również liczyć się ze stratami, które wiążą się z kradzieżami. Salon jubilerski to prawdziwa gratka dla amatorów cudzej własności. Nietrudno jest bowiem ukraść niewielką biżuterię, którą można później sprzedać za spore pieniądze. Każdy właściciel salonu jubilerskiego musi więc sporo zainwestować w odpowiednie zabezpieczenia swojego sklepu. Dobrym rozwiązaniem są nie tylko zaawansowane systemy alarmowe, ale również monitoring, który w razie kradzieży ułatwi zidentyfikowanie i schwytanie sprawcy. Trzeba jednak pamiętać, że nawet złapanie złodzieja nie oznacza, że uda się odzyskać skradzione przedmioty. Jubiler po kradzieży zawsze musi więc liczyć straty.

Pamiętaj o dobrym ubezpieczeniu salonu

Dobry salon jubilerski powinien być również odpowiednio ubezpieczony, dzięki czemu nawet w przypadku kradzieży nie będzie ona dotkliwa dla właściciela, gdyż otrzyma z tego tytułu odszkodowanie w odpowiedniej wysokości. O ubezpieczeniu warto pomyśleć już na samym początku prowadzenia działalności, gdyż nie znamy dnia ani godziny, gdy salon jubilerski upodobają sobie złodzieje. Choć ubezpieczenie to dodatkowe koszty, które trzeba regularnie ponosić, daje wiele korzyści. Nie warto ryzykować i prowadzić działalności bez jej odpowiednio wysokiego ubezpieczenia. W przeciwnym razie po kradzieży będziemy mocno stratni i trzeba będzie długo pracować, aby odzyskać utracone pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *