Pomoc prawna dla Frankowiczów

pexels-photo-862730

Niskie stopy procentowe obowiązujące w Szwajcarii sprawiły ze wiele osób w latach ubiegłych zdecydowały się na kredyt we frankach. Jeśli posiadasz taki kredyt sprawdź na jaką pomoc możesz liczyć.

W poprzednich latach niskie stopy procentowe obowiązujące w Szwajcarii sprawiły, że wiele osób zdecydowało się na kredyt we frankach. Było to całkowicie zrozumiałe, ponieważ wiązało się to dla zainteresowanych z dużo niższym oprocentowaniem, niż w przypadku zaciągnięcia kredytu w polskich złotych. Niestety nie wszystko ułożyło się po myśli Frankowiczów, ponieważ z czasem ich sytuacja przestała być kolorowa, a zadłużenie rosło z dnia na dzień. Niektórzy zostali pozostawieni sami sobie, ponieważ nie za bardzo wiedzieli co z tym fantem mają zrobić. Tyczy się to zwłaszcza nieco starszych osób. Wzrost kursu franka szwajcarskiego pociągnął za sobą diametralne zmiany, zaczęły rosnąć głównie raty kredytów hipotecznych, a ludzie nie mają pieniędzy na to, aby spłacać na czas swoje zadłużenie. W takiej sytuacji potrzebna jest pomoc dla Frankowiczów o charakterze prawnym. Skorzystać mogą z niej wszystkie osoby, które mają kredyt we frankach i nie umieją sobie poradzić z takim problemem.

Na jaką pomoc mogą liczyć Frankowicze?

Frankowicze mogą jednak otrzymać rzetelną pomoc, która świadczona jest przez wiele kancelarii prawnych w Polsce, również za pośrednictwem sieci internetowej. Związana jest ona z:

  • analizowaniem podpisanych umów kredytowych (czy wszystko jest zgodne z obowiązującym Kodeksem Cywilnym),
  • rozwiązaniem prawnym, które polega na odwalutowaniu kredytu, aby można było go spłacać w złotówkach,
  • zmniejszeniem salda kredytu w związku z wyeliminowaniem klauzul indeksacyjnych,
  • usunięciem klauzul abuzywnych,

Taka pomoc dla Frankowiczów jest jak najbardziej wskazana, ponieważ można wyjść obronną ręką z zaistniałej sytuacji i znacząco poprawić swoją sytuację finansową. Budżet domowy na poprzedniej decyzji nie będzie już więcej cierpiał, a rodzina kredytobiorcy na pewno rozpocznie nowy etap w swoim życiu, znacznie radośniejszy. Pomoc otrzyma się natychmiastowo, gdy klient się o nią zwróci.

Walka o swoje prawa

Frankowicze mogą walczyć o swoje prawa, przyda się w tym przypadku jednak odrobina zaangażowania. Dziać się tak powinno zwłaszcza wtedy, gdy zaciągnięty kredyt we frankach jest bardzo dużym obciążeniem dla budżetu klienta, a w wielu przypadkach to właśnie ma miejsce. Często ludzie nie widzą dla siebie innego rozwiązania i sprzedają tanio nieruchomości, które obciążone są hipoteką. Nie trzeba jednak decydować się na tak diametralne kroki. Pomoc dla Frankowiczów na pewno będzie skuteczna, a kancelaria prawna zajmie się reprezentowaniem interesów klientów w sprawach sądowych z bankami, gdy zajdzie taka konieczność. Warto otworzyć się na pomoc i opowiedzieć prawnikowi o swoim problemie, a na pewno uda się wymyślić wspólnie jakieś ciekawe rozwiązanie. Tym samym nie będzie się już dłużej zwiększało swojego zadłużenia wobec banku i będzie można raz na zawsze poradzić sobie z kryzysową sytuacją finansową we własnym domu. Warto skorzystać z rozwiązań prawnych, które sprawią, że raty kredytu będą mniejsze. Nie da się jednak tego wywalczyć samodzielnie, potrzebna jest pomoc doświadczonego specjalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *