CV – kto nam pomoże przy jego tworzeniu?

CV to najważniejszy dokument podczas rekrutacji. Od jego formy i czytelności zawartych w nim informacji w dużej mierze zależy to, czy zostaniemy zatrudnieni w wybranej firmie. Co w przypadku, gdy nie potrafimy sami stworzyć takiego dokumentu? Kto może nam wówczas pomóc?

Znajomi z doświadczeniem

Znajomi z doświadczeniem w rozmowach kwalifikacyjnych bądź tworzenia życiorysów stanowią doskonałe wsparcie przy tworzeniu CV. Nie muszą być bowiem wykwalifikowani, wystarczy im wiedza zdobyta w trakcie ich drogi zawodowej bądź duża liczba rozmów rekrutacyjnych, które odbyli. Oczywiście wsparcie tego typu udzielane jest w ramach gestu dobrej woli i nie musi wcale do niego dojść. Ponadto, CV stworzone z taką pomocą nie będzie nigdy profesjonalne. Niemniej, to najszybsza i najtańsza metoda konstruowania życiorysu.

Internauci

Niektórzy internauci bardzo chętnie użyczają swych umiejętności innym, tworząc bądź pomagając w konstruowaniu CV. Najczęściej spotkamy ich na stronach specjalistycznych, bezpośrednio związanych z ofertami pracy np. na portalu Pracuj.pl. Pomagają oni w ramach forum internetowego bądź innych narzędzi. Trzeba jednak pamiętać, iż do końca nie wiemy, kto tak naprawdę użycza nam pomocnej dłoni i jaki ma w tym cel. Dlatego o wiele lepiej jest korzystać z kreatorów CV. To narzędzia stworzone specjalnie do konstruowania życiorysu za pomocą gotowych szablonów.

Doradcy zawodowi

Doradcy zawodowi z firm prywatnych bądź urzędów pracy to osoby, które w sposób fachowy zajmują się obsługą osób poszukujących zatrudnienia. Posiadają oni wykwalifikowaną wiedzę dotyczącą tworzenia CV, poszukiwania pracy oraz przygotowywana się do rozmów kwalifikacyjnych. Z ich usług można korzystać w sposób odpłatny bądź poprzez urząd pracy. W drugim przypadku musimy być jednak zarejestrowani jako osoba bezrobotna. Niezależnie od wyboru doradcy z pewnością pomogą nam w sposób fachowy i potwierdzony specjalną dokumentacją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *