Pomysły na aranżacje łazienki w starym stylu

 Pomysły na aranżacje łazienki w starym stylu

Przeglądając branżowe portale wnętrzarskie, można zauważyć, że coraz częściej projektanci wnętrz stawiają nie na minimalistyczne i nowoczesne aranżacje łazienkowe, ale na projekty w starym stylu. Wnętrza takie mają swój niepowtarzalny charakter, “duszę”. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, poznać cechy takich aranżacji – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Łazienka w starym stylu – czyli jaka?

Tak naprawdę nie możemy powiedzieć jednoznacznie jaka jest łazienka w starym stylu. Retro odnosi się bowiem do dawnych epok, jednak bez podania konkretnych przedziałów czasowych. Łazienka retro to wnętrze, które będzie inspirowane 20 latami XX wieku, jak i XVII wiecznymi pałacowymi wnętrzami. Z pewnością pomimo tego, że wnętrze to ma wyglądać, jakby było wyjęte wprost z lat przeszłych, to jednak w funkcjonalności nie może odbiegać od współczesnych trendów, technologii.

Wielu producentów łazienkowego wyposażenia posiada w ofercie baterie, meble łazienkowe, ceramikę czy dodatki, które pomimo tego, że inspirowane są dawnymi epokami, to zostały wykonane z materiałów o bardzo dobrych parametrach użytkowych. Poza tym – jak w przypadku baterii, pomimo tego, że wyglądają tak, jakby zostały wykonane 100 lat temu, zostały wyposażone w technologie, dzięki którym podczas normalnego ich użytkowania można znacznie zmniejszyć zużycie wody.

umywalka retro

Meble łazienkowe w starym stylu – na jakie się zdecydować?

Meble są nieodzownym elementem wyposażenia każdej łazienki. To właśnie dzięki nim można uporządkować przestrzeń. Mają także bardzo duży wpływ na charakter wnętrza. Meble łazienkowe w starym stylu to modele, które mogą być wykonane z różnych materiałów, chociaż najczęściej będą to modele, które zostały wykonane z solidnego drewna, które posiadają ozdobne elementy takiej jak rzeźbienia czy intarsje. Klasyczne kolory to naturalne odcienie drewna oraz biel. W takiej łazience dobrze wyglądają również dodatki w stylu vintage, takie jak lustra z ramami w starym stylu czy ozdobne kinkiety.

Wybierając meble łazienkowe w starym stylu, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich design, ale także i na ich parametry techniczne. Łazienka jest bowiem bardzo specyficznym miejscem, w którym występuje wilgoć czy znaczne wahania temperatury. Z tego względu meble łazienkowe w starym stylu powinny być wykonane z materiałów, które są odporne na działanie tych czynników, przede wszystkim na wilgoć. Drewniane meble do łazienki powinny być dobrze zaimpregnowane, poza tym warto jest wybrać meble z drewna egzotycznego. Wybór taki jest dość kosztowny, jednak meble te są ergonomiczne i trwałe. Alternatywą mogą być meble wykonane z materiałów drewnopodobnych, które są znacznie tańsze.

Szafka pod umywalkę, słupek, komoda – do łazienki w starym stylu

O ile jest tylko na to miejsce w łazience, warto pokusić się o zamontowanie nie tylko szafki pod umywalkę, ale także słupka czy szafki wiszącej, a także i stylizowanej komody. Większa ilość mebli przekłada się na znacznie większe możliwości przechowywania ręczników, kosmetyków czy środków chemicznych. Dzięki dobrze zaprojektowanym słupkom czy szafkom z blatem, można ukryć pralkę czy kosz na bieliznę. Tym samym łazienka nie przypomina miejsca, w którym tylko można się wykąpać czy wykonać dane czynności higieniczne, ale także jak po prostu kolejne miejsce, w którym można się zrelaksować, które tworzy harmonijną całość z resztą domu.

Meble do łazienki w starym stylu – jakie kolory warto zastosować? Najlepiej sprawdzą się klasyczne kolory, naturalne odcienie drewna oraz biel. Można również użyć jasnych odcieni niebieskiego, zielonego lub beżu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *