Rządowa pomoc w spłacie kredytu – czy to jedyna dostępna forma pomocy?

Od 2021 roku kredytobiorcy w Polsce wykazują spore problemy związane spłatą zobowiązań hipotecznych, gotówkowych i pożyczkowych. Rząd w ramach wsparcia najbardziej potrzebujących gospodarstw domowych wprowadził kilka programów ułatwiających spłatę zobowiązań. Dowiedz się więcej o programach rządowego wsparcia oraz innych metodach redukowania obciążania domowego budżetu.

Problemy ze spłatą zobowiązań finansowych mogą pojawić się nawet wtedy, kiedy wszystkie podpisane umowy były dobrze przemyślane. Wynika to głównie ze względu na zmieniającą się koniunkturę rynku kredytowego oraz rosnące koszty życia dla każdego gospodarstwa domowego. Na szczęście rządowa pomoc w spłacie kredytu to jedna z kilku rozsądnych opcji, które umożliwiają wyjście z trudnej sytuacji.

Problemy finansowe a rządowa pomoc w spłacie kredytu – dostępne opcje

Na tę chwilę kredyto- i pożyczkobiorcy mają naprawdę wiele możliwości, aby zredukować poziom swojego obciążenia finansowego. Rząd przygotował kilka form pomocy, które wspierają osoby zadłużone, a mianowicie:

  • Wakacje kredytowe– to forma pomocy, dzięki której kredytobiorcy posiadający zobowiązania hipoteczne mogą odroczyć w 2023 roku po jednej racie na kwartał.
    W przypadku osób zadłużonych na spore kwoty, oszczędności mogą być naprawdę pokaźne.
  • Program dopłat do kredytów– mowa tu przede wszystkim o zwrotnej pożyczce
    w ramach Funduszu Wparcia Kredytobiorców. To szansa na pokrycie kosztów kredytu hipotecznego w kwocie nawet do 2000 złotych miesięcznie przez 3 lata.
  • Zmiana wskaźnika WIBOR na WIRON– na tę chwilę rząd zapowiada dopiero zmianę wskaźnika oprocentowania kredytów, dzięki czemu miesięczne raty mogą zostać realnie obniżone.

Czy każdy może skorzystać z rządowej pomocy w spłacie kredytów?

Niestety, ale nie każdy może skorzystać z propozycji rządowej pomocy w spłacie kredytów. Dla przykładu: kredytobiorcy hipoteczni mogą skorzystać z wakacji kredytowych tylko wtedy, kiedy umowa jest podpisana po 1 lipca 2022 roku.

W odniesieniu do Funduszu Wsparcia Kredyrobiorców, należy pamiętać, że do przyznania pomocy należy spełnić warunki dochodowe. Banki jednak wymagają przedstawienia wyłącznie oświadczenia, które potwierdza, że miesięczna rata kredytu przekracza 50% dochodów gospodarstwa domowego.

Rosnące długi mimo pomocy rządu? Sprawdź ofertę oddłużenia na www.biliti.pl

Nie możesz skorzystać z rządowej pomocy w spłacie kredytów, a Twoje zobowiązania są coraz wyższe? A może walczysz z dotkliwą pętlą kredytową i nie wiesz, gdzie szukać pomocy? Wystarczy, że wejdziesz na stronę www.biliti.pl. Kontaktując się z ekspertem, możesz w prosty sposób obliczyć swoją przyszłą ratę kredytu oddłużeniowego i pozbyć się nawet mocno dotkliwych problemów finansowych.

Współpraca z profesjonalną firmą oddłużeniową może być dobrą alternatywą dla rządowych programów wsparcia kredytobiorców, szczególnie jeśli chcesz otrzymać kompleksową pomoc, negocjować warunki spłaty i zyskać 100% bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *