Porównywarki kredytów online, czy można im ufać?

compare_secured_loans1

Usługa porównywarek kredytów online z reguły jest usługą niezbyt prawdziwą. Dzieje się tak z różnych powodów. Kwoty mogą się z dnia na dzień zmieniać, tak samo i odsetki. Mogą być większe, albo i nawet mniejsze. Poza tym sam pożyczkodawca może zmieniać warunki swoich usług itp. itd. A więc informacje mogą nie być prawdziwe i nie należy im ufać?

Nie znaczy to, że piszący informacje w takich porównywarkach świadomie chce wprowadzić w błąd potencjalnych klientów, a przy okazji uprawiają tzw. kryptoreklamę. Być może tak jest, jednak pod każdą ofertą kredytową w internecie jest informacja, że dany kredyt nie stanowi prawdziwej umowy kredytowej i nie może być tak traktowany, a jedynie jako informacja. Warunki każdego kredytu mogą się zmieniać z dnia na dzień, natomiast informacje w internecie często pozostają takie same. Warto więc sprawdzać daty takich artykułów, oraz innych informacji.

Jeśli ktoś chce wziąć kredyt

Jeśli już tak się zdarzy, że chcemy wziąć kredyt, można oczywiście skorzystać z porównywarki kredytów, ale finalną decyzję podejmujemy zawsze po poznaniu warunków kredytowych bezpośrednio u kredytodawcy. Nie powinno być w tym żadnego problemu tym bardziej, że przecież nie musimy jeździć po mieście, tracić czas w ewentualnym poszukiwaniu banków, a następnie czekać w kolejce do doradcy.

Kredyty online są na wyciągnięcie ręki i nie zajmie dużo czasu przeglądnięcie ich w sieci. Oczywiście, wszystkie kredyty, ich cena, procenty na jednej stronie to olbrzymie udogodnienie. Ale kredyt to nie pączki, nawet jeśli zostanie zjedzony od razu, efekt czkawki może się utrzymywać przez lata. Dlatego warto sprawdzić każdą dostępną możliwość wzięcia takiego kredytu, a porównywarkę traktować tylko poglądowo. Poprzez taką porównywarkę kredytów online możemy się np. dowiedzieć o istnieniu kredytodawców, o których nawet nie wiedzieliśmy.

Na stronie porównywarek mogą być nie tylko nazwy pożyczkodawców, ale także i bezpośrednie odnośniki do ich stron internetowych. Wystarczy kliknąć, aby szybko przenieść się tam gdzie chcemy (zobacz również tę stronę z kredytami). Oprócz tego porównywarka zawiera nazwy banków online, kwoty za prowadzenie rachunku (często jest tak, że aby dostać kredyt, musimy otworzyć do jego obsługi konto oszczędnościowo – rozliczeniowe. Na to konto będziemy wpłacać raty), oprocentowanie, nawet kwoty za przelewy walutowe.

Banki online coraz częściej rozszerzają swoje usługi i dostosowują się do wymagań klientów. Dziś większość ludzi woli załatwiać swoje sprawy przez internet (jeśli tylko daje on takie możliwości), niż tracić czas na mieście, wystawać w kolejkach do doradców i najczęściej niczego nie załatwić (bo i tak się zdarza, ze tracimy cały dzień na bieganie po bankach w poszukiwaniu kredytu, a wracamy wieczorem z niczym).

Porównywarki w sieci

Porównywarki kredytów online w sieci to dobry pomysł. Nie należy jednak brać ich na poważnie i to nie z winy samych porównywarek, ale ze zmieniających się dość często warunków i niezbyt częstej ich aktualizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *