Potrzebujesz pieniędzy? Być może pożyczka pod zastaw jest rozwiązaniem!?

Kiedy ubiegasz się o pożyczkę w dowolnej uznanej instytucji finansowej, pożyczkodawca może poprosić o zabezpieczenie pożyczonych pieniędzy. Być może będziesz musiał zastawić nieruchomość, dopóki nie spłacisz pożyczki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o pożyczce pod zastaw nieruchomości.

Co to jest pożyczka pod zastaw nieruchomości?

Jak sugeruje sam termin, pożyczka pod zastaw nieruchomości jest kredytem, z którego korzysta się, utrzymując swoją nieruchomość jako hipotekę u pożyczkodawcy. Zazwyczaj banki w Polsce przyjmują aktywa jako zabezpieczenie na wypadek, gdyby wnioskujący o pożyczkę nie spłacił pożyczonej kwoty. Tak więc, jeśli nie spłacisz pożyczki w terminie, pożyczkodawca ma prawo:

  • sprzedać/zlicytować nieruchomość

  • odzyskać pieniądze.

Jedną z ważnych rzeczy, które musisz wiedzieć na ten temat jest to, że pożyczkodawcy zapewniają tylko pewien procent wartości rynkowej nieruchomości. Banki zazwyczaj pożyczają około 50% do 60% nieruchomości. Inni prywatni pożyczkodawcy dają około 80% wartości nieruchomości i to wydaje się bardziej godna polecenia pożyczka pod nieruchomość. Ponieważ utrzymujesz zabezpieczenie u pożyczkodawcy, jest pożyczką zabezpieczoną.

Powody, dla których ludzie ubiegają się o pożyczkę pod nieruchomość

Podobnie jak pożyczki osobiste, możesz korzystać z tych kredytów z wielu powodów, w tym między innymi:

  • Opłacanie opłat za edukację Twojego dziecka

  • Finansowanie wszelkich nagłych wypadków medycznych

  • Ślub

  • Wybierasz się na wymarzone wakacje

  • Zakup nowych maszyn dla biznesu lub ekspansji biznesowej

Jaką nieruchomość może mieć Twój kredyt hipoteczny?

Możesz zatrzymać każdą nieruchomość, którą posiadasz jako zabezpieczenie, jako nieruchomość mieszkalną, kawałek ziemi lub nieruchomość biznesową. Jedynym warunkiem jest to, aby nieruchomość była wolna od sporów i miała wyraźny tytuł własności.

Korzyści z pożyczki pod zastaw

  • są łatwe w użyciu

  • jest pożyczką zabezpieczoną, dlatego większość pożyczkodawców nie waha się w udzielaniu tych pożyczek. Możesz łatwo skorzystać z kredytu we wszystkich głównych bankach w Polsce.

  • elastyczny czas trwania

Ogólnie rzecz biorąc, jest zapewniany przez dłuższy okres do 15 lat lub dłużej. Jeśli jednak Twoja kondycja finansowa jest dobra, możesz wcześniej zamknąć kredyt. Banki nie pobierają żadnych przedpłat. Ponadto, ponieważ czas trwania jest długi, daje to dużo czasu na spłatę pożyczki.

Nawet jeśli zobowiążesz się do skorzystania z pożyczki, własność pozostaje z tobą. Twoja nieruchomość zostanie Ci zwrócona, gdy tylko zapłacisz ostatnią ratę, a ponieważ pożyczki skorzystały z nieruchomości, oprocentowanie jest na ogół niższe w porównaniu z pożyczką osobistą. Oprocentowanie różni się w zależności od pożyczkodawcy, ale generalnie wynosi 12-15%, czyli znacznie mniej niż oprocentowanie pożyczki osobistej, która waha się od 15% do 25%.

Oprócz uzyskania gotówki na pokrycie wydatków, możesz również skorzystać z pożyczki pod zasiłek z tytułu podatku od nieruchomości. Odliczenie od podatku dotyczy wypłaconych odsetek, a nie tylko kwoty głównej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *