Pilnie potrzebujesz gotówki? Oto 3 sprawdzone sposoby na podreperowanie budżetu

Wykorzystaj oszczędności

Jeśli odkładasz pieniądze na konkretny cel, na przykład na wakacje czy zakup nowego samochodu, w podbramkowej sytuacji warto rozważyć wykorzystanie tych środków do uregulowania bieżących opłat. Taki krok wpłynie oczywiście na Twoje przyszłe plany, pozwoli jednak na uniknięcie ewentualnych odsetek czy kar za brak uregulowania należności. W dodatku wybierając finansowanie z własnego budżetu, unikasz dodatkowych kosztów, co w dłuższej perspektywie pozwala na dalsze oszczędności. Niestety wiele osób żyje od wypłaty do wypłaty i nie ma możliwości odłożenia nawet małych kwot na czarną godzinę – ten sposób jest więc dla nich niedostępny. Jeśli jednak należysz do szczęśliwców, którzy mogą sobie na to pozwolić, regularne oszczędzanie może stać się dla Ciebie szansą na uniknięcie stresu w kryzysowych sytuacjach.

Ogranicz wydatki

Jeśli wydatek, który niespodziewanie pojawił się na Twojej drodze, nie jest wysoki, możliwe, że środki pozwalające na jego sfinansowanie są już dostępne w ramach Twojego budżetu i sięganie po pieniądze z innych źródeł wcale nie jest konieczne. Jak to możliwe? Często nie zauważamy nawet jak wiele z rzeczy, które kupujemy, w rzeczywistości nie jest nam niezbędnych. Zakupy z przyzwyczajenia lub dla wygody mogą stanowić spore obciążenie dla Twojego portfela, kiedy więc borykasz się z chwilowymi problemami ze stabilnością finansową, warto zweryfikować zasadność każdej z planowanych transakcji. Nie chodzi oczywiście o unikanie istotnych opłat, jak rachunki, czynsz czy zakup lekarstw, jednak tymczasowa rezygnacja z wizyt w restauracjach, kinach czy kawiarniach oraz zamiana kupowanych produktów na ich tańsze zamienniki może okazać się bardzo korzystna dla Twoich finansów.

Weź pożyczkę

Co jednak jeśli nie masz żadnych oszczędności, potrzebujesz większej sumy, niż jesteś w stanie wygospodarować dzięki ograniczeniu wydatków, lub na dodatkowy zastrzyk gotówki po prostu nie możesz czekać? W takich momentach z pomocą przychodzą pożyczki pozabankowe, które oferują szansę na szybkie otrzymanie potrzebnych pieniędzy, nie wymagają wielu formalności, a umowę możesz podpisać nawet bez wychodzenia z domu. Tak działa na przykład oferta firmy Bocian – to pożyczki udzielane w domu klienta, dzięki czemu pożyczasz w komfortowej atmosferze w czasie spotkania z doradcą. Pamiętaj jednak, by przed zawarciem umowy dokładnie zapoznać się z warunkami takiego zobowiązania oraz rzetelnie ocenić, czy jesteś w stanie spłacić je w terminie.

W kryzysowych momentach najważniejsze jest zachowanie spokoju, ponieważ stres jest bardzo złym doradcą, szczególnie w kwestiach finansowych. Dlatego przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji spróbuj spojrzeć na swój problem z innej perspektywy i zastanów się na tym, jakie rozwiązanie jest dla Ciebie najkorzystniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *