Praca jako Instruktor nauki jazdy

1Kim jest instruktor nauki jazdy?

Jeżeli Twoją pasją jest motoryzacja to przy mądrym połączeniu z umiejętnościami szkoleniowymi możesz starać się o pracę instruktora nauki jazdy. Praca ta polega na kompleksowej nauce jazdy samochodami osobowymi, ciężarowymi, autobusami i innymi środkami transportu określonymi w ustawie. Instruktor nauki jazdy prowadzi także nauki z zakresu obsługi podstawowych funkcji samochodów a także podstawy mechaniki pojazdowej. Na głowie instruktora nauki jazdy jest również prowadzenie zajęć teoretycznych mających na celu przedstawianie i omawianie tematyki jaka pojawi się na egzaminie końcowym, oraz praktyka na placu manewrowym. Najważniejszym zadaniem instruktora nauki jazdy jest przygotowanie kursanta do Państwowego egzaminu na prawo jazdy.

Czym jest egzamin na prawo jazdy?

pexels-photo-977213Egzamin na prawo jazdy obejmuje test z teoretycznej wiedzy jaką musi posiadać kierowca. Czyli zasady ruchu drogowego, zagadnienia z zakresu różnych sytuacji w jakich może się znaleźć kierujący pojazdem oraz znajomość znaków drogowych. Oprócz sprawdzianu z wiedzy teoretycznej na egzaminie będziemy musieli wykazać się umiejętnością kontroli nad pojazdem na tak zwanym placu manewrowym, gdzie wykonuje się poszczególne etapy parkowania w różnych sytuacjach oraz jazdy samochodem w wąskim otoczeniu. Po placu manewrowym następuje ostatni, najważniejszy etap czyli jazda kursanta z egzaminatorem po mieście. Wtedy kierowca musi się wykazać całą zdobytą na kursach wiedzą teoretyczną i praktyczną. Wszystko to ocenia egzaminator siedzący obok zdającego.

Jak zostać instruktorem nauki jazdy?

Zobacz oferty pracy dla instruktora nauki jazdy.

Aby zostać instruktorem nie musimy kończyć żadnej specjalnej szkoły o danym profilu. Ważne jest natomiast aby mieć wykształcenie co najmniej średnie oraz 3-letni staż jazdy samochodem, którym będzie wykorzystywany do nauki jazdy. Oprócz tego, należy przejść badania stwierdzające ogólne zdrowie fizyczne i psychiczne instruktora zdobywając odpowiednie orzeczenie lekarskie.
Gdy mamy już zgromadzone wymagane dokumenty, musimy zdać odpowiedni egzamin wojewódzki na Instruktora nauki jazdy. Teraz pozostaje nam już tylko rejestracja działalności gospodarczej, i możemy wyruszyć w drogę!

Interesują Cię aktualności ze świata motoryzacji? Zobacz najnowsze moto wiadomości na oto-samochody.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *