Produkcja i sprzedaż pieców i kotłów CO – złote porady dla żółtodziobów w branży

Furnace-Service-e13783930182511

Wejście na rynek sprzedaży kotłów i pieców centralnego ogrzewania to coś, co nęci niejedną osobą pragnącą założyć własną firmę. Owszem, może to być doskonały pomysł na dochodowy biznes, ale nie możemy do tego podchodzić zbyt lekko. Trzeba się bowiem dobrze znać na tej tematyce, wiedzieć jaki kocioł polecić jakiemu klientowi, który piec jest wydajniejszy a który przynosi większe oszczędności i tak dalej. W dalszej części zastanowimy się czy łatwo jest wejść na ten rynek i czy potencjalny sprzedawca musi się długo uczyć zasad panujących w tej branży.

Kotły centralnego ogrzewania produkowane są przez wiele znanych i cenionych firm

Dlatego jeśli chcemy produkować własne piece, czeka nas naprawdę trudne wyzwanie. Nie ukrywajmy, że dziś kocioł C.O. to nie tylko metalowe ścianki, płaszcz wodny, ruszta i spawy. Tak produkowało się piece za czasów PRL, a że wtedy na naszym rynku innych produktów próżno było szukać, to nawet takie produkty miały szansę się sprzedać. Dzisiaj nie ma na to miejsca. Dlatego kwestię produkcji lepiej sobie z góry odpuścić i skupić się na sprzedaży kotłów konkretnego producenta. Jeśli pragniemy założyć swój biznes związany ze sprzedażą pieców, warto dogadać się z jednym z producentów który będzie dostarczał nam swoje produkty, a my będziemy zajmować się doradzaniem klientom i ewentualnie instalacją kotłów w ich domach.

Niestety, ilość wiedzy którą trzeba przyswoić nie jest mała

Zacząć musimy od zapoznania się z literaturą fachową traktującą o systemach instalacji centralnego ogrzewania, ich rodzajach, prawach jakimi się rządzą i tak dalej. Wtedy zrozumiemy jaki kocioł należy dobrać klientowi pod jego istniejącą już instalację. Oprócz tego dochodzi też kwestia ekonomiczności ogrzewania. Kotły różnych rodzajów charakteryzują się różnym kosztem palenia, zależnie od paliwa na jakie zostały wyprodukowane. Na przykład trzeba wiedzieć że kocioł miałowy wychodzi klienta taniej niż węglowy, ale z drugiej strony ten pierwszy jest trudniejszy w utrzymaniu i nieco bardziej problematyczny w obsłudze. Warto wiec czytać jak najwięcej fachowej literatury, dzięki czemu będziemy w stanie bezbłędnie doradzić naszym klientom wybór odpowiedniego pieca C.O.

Zatrudnij instalatora

Jeśli już założymy własny sklep z kotłami centralnego ogrzewania, warto zatrudnić również instalatora, lub podjąć współpracę z firmą instalującą piece. Dzięki temu klient nie tylko będzie mógł zakupić u nas produkt, ale również zamówić jego montaż. Nie da się ukryć, że ludzie bardzo chętnie korzystają z tego typu usług, ponieważ wszystko mają na miejscu i dostępne od razu. Ponadto jeśli dzięki nam firma instalatorska otrzyma dużo nowych zleceń, to z pewnością wpadnie nam sporo dodatkowych pieniędzy z prowizji jaką sobie za to policzymy. Możemy również instalować kotły sami, jeśli potrafimy spawać i znamy się na instalacjach C.O. Jednak trudno byłoby to wszystko ze sobą pogodzić, dlatego najlepiej zająć się wyłącznie sprzedażą i prowadzeniem sklepu. Dzięki temu z pewnością zarobimy niemało, a jednocześnie zostanie nam jeszcze trochę wolnego czasu.

Artykuł opracowano wspólnie ze sklepem kotly-bialek.pl – http://www.kotly-bialek.pl/grzewcze-weglowe-piece-kotly-co-sklep-internetowy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *